آخرین خبر از افزایش وام مسکن

آخرین خبر از افزایش وام مسکن

عضو هیئت عامل بانک مسکن از افزایش ۳۵ درصدی پرداخت وام ساخت مسکن و احتمال افزایش این تسهیلات با توجه به افزایش قیمت مصالح ساختمانی خبر داد.

محمدحسن علمداری با اشاره به رشد ۳۵ درصدی پرداخت وام ساخت مسکن ، اظهار کرد: این عملکرد نشان می‌دهد که سازندگان از تسهیلات ساخت مسکن استقبال کرده اند.

وی با بیان این که افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن در سال جاری قطعا تاثیر به‌سزایی در ترغیب سازندگان مسکن از وام ساخت داشته است درباره احتمال افزایش سقف وام ساخت مسکن در سال ۱۴۰۰ با توجه به افزایش  قیمت مصالح  ساختمانی افزود: در حال بررسی و تدوین سیاستهای سال آینده هستیم که هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است.

وی تصریح کرد: افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن به نتایج سیاستگذاری، منابع و شرایط ساخت و ساز کشور بستگی دارد.

عضو هیئت عامل بانک مسکن با اشاره به اینکه مسکن موتور محرکه اقتصادی کشور است و اگر ساخت و ساز مثبت باشد ما را در افزایش سقف تسهیلات ساخت مصمم تر خواهد کرد، تاکید کرد: با نهایی شدن سیاست‌های بانک در بهمن ماه می توان در خصوص آینده و هر تغییر و اقدامی صحبت کرد.

علمداری گفت: هر تصمیم ما بر اساس شرایط و وضعیت ساخت و ساز است اما تمام تلاش ما این بوده است که برنامه ها و اهداف ما به تشویق سازندگان مسکن و رفتن به سمت ساخت مسکن با فناوری های روز دنیا باشد.

وی یادآور شد: قطعا در تصمیمی که برای تسهیلات ساخت مسکن گرفته می شود از آمارهای بانک مرکزی، شهرداری تهران و حتی مرکز آمار استفاده خواهد شد.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها