۵۰ درصد قیمت کنونی مسکن کاذب است

اطلاعات نوشت:جهش تولید مسکن به چه قیمت؟

برخورد با ساخت وسازهای غیر مجاز در ساوجبلاغ رضایت بخش نیست

برخورد با ساخت وسازهای غیر مجاز در ساوجبلاغ رضایت بخش نیست

برج کریک

برج کریک دبی، ساخت بلندترین سازه جهان (1)

بخش مسکن پیشران اقتصاد کشور محسوب می‌شود

مالیات ساخت مسکن تعیین شد/ مسکن گران می‌شود؟

اجازه ساخت و ساز غیرمجاز در استان تهران نمی‌دهیم

اجازه ساخت و ساز غیرمجاز در استان تهران نمی‌دهیم

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بخش بهداشت و درمان در استان تهران گفت: اجازه ساخت و ساز غیرمجاز در استان تهران را نمی‌دهیم.

عبدالرضا چراغعلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران در اولین نشست خبری خود درباره برنامه‌های سال 1400 این معاونت گفت: هنوز ریز پروژه‌ها به تفکیک مشخص نیست اما پیش‌بینی ما این است که نسبت به سال گذشته وضعیت کمی و کیفی بهتری داشته باشیم.

 

وی درباره سرانه بهداشتی در استان تهران ادامه داد: پروژه بهداشت و درمان بیمارستان ملارد مهمترین پروژه در سال گذشته بود. سرانه‌های درمانی پایینی در ملارد داشتیم اما خوشبختانه با احداث این مرکز که تاکنون ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اقدامات خوبی در زمینه سرانه درمانی در شهر ملارد صورت گرفته و این پروژه آماده نصب تجهیزات درمانی است.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران خاطرنشان کرد: در پیشوا نیز با کمبود سرانه درمانی مواجه هستیم. بیمارستانی توسط دیگر نهادها شروع شده بود که ابتر مانده است سیاست استان بر این است که پروژه‌های ناتمام را در استان به پایان برساند و برنامه ما این است که این مرکز را در دست گرفته و تکمیل کنیم.

 

چراغعلی با بیان اینکه بیمارستان شهر قدس در سال گذشته به بهره‌برداری رسید، تصریح کرد: در اسلامشهر که شهرستان دوم استان تهران است نیز مشکل مرکز درمانی داریم و امیدواریم با ارتباط با وزارت بهداشت بیمارستان ۴۰۰ تخت خوابی در این منطقه نیز به نتیجه برسد. همچنین در بومهن نیز یک مرکز درمانی با همکاری خیرین ساخته شده است. در شهر تهران نیز با مشارکت بخش خصوصی در زمینه بهداشت و درمان اتفاقات خوبی افتاده است.

 

وی ادامه داد: استان تهران در حوزه آموزش و پرورش با استانداردها فاصله دارد. یکی از مهمترین برنامه‌های ما در این خصوص استفاده از خیرین است و هفته گذشته ۴ مدرسه خیر ساز در روستاهای اطراف تهران افتتاح شد. سازمان نوسازی مدارس نیز قول داده است در بحث بازسازی مدارس فرسوده اقدامات جدی داشته باشند.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران تصریح کرد: همچنین به آموزش و پرورش اجازه داده شده از مدارسی که دارای ارزش افزوده بوده اما فرسوده هستند در کمیسیون ماده ۵ بخشی از این مدارس تغییر کاربری داشته و از ارزش افزوده برای ساخت و ساز مدارس جدید استفاده شود بررسی کرده‌ایم که از یک سری مدارس می‌توانیم با استفاده از این کار برای ساخت مدارس جدید اقدام کنیم. در مجموع شرایط مطلوبی به جهت سرانه آموزشی در تهران نداریم اما تلاش جدی برای استفاده از کمک خیرین مدرسه‌ساز در این بخش است. همچنین تلاش می‌کنیم تا از همکاری شهرداری‌ها در این بخش استفاده کنیم.

 

چراغعلی همچنین درباره ساخت و سازهای غیرمجاز در استان گفت: ما با ساخت و سازهای غیرمجاز به شدت برخورد می‌کنیم در حال حاضر نیز ۳۳ تعاونی در شمال و شمال شرق تهران قصد ساخت و ساز دارند اما ما اجازه ساخت و ساز به آنها را در این مناطق نمی‌دهیم.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها