میامی

شهر میامی

مقابله با ساخت و ساز‌های غیر مجاز نیازمند اصلاح فرآیندها است

شیب کاهشی معاملات در بازار مسکن

یاسمن اسماعیلی

بازار مسکن در حالت سرگیجه

بازار مسکن در حالت سرگیجه

بارگذاری سریع طرح موضوعی کن و فرحزاد | سالاری:اقدام بنیاد در جماران با طرح تفصیلی تهران مغایر است

ارتقاء کیفی ساخت و ساز‌ها و رقابت در مهارت پروری

ارتقاء کیفی ساخت و ساز‌ها و رقابت در مهارت پروری

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان: سازمان نظام مهندسی با داشتن حدود ۵۵۰ هزار مهندس، یکی از بزرگترین سازمان‌های مردم نهاد اثرگذار در حوزه‌ی ساخت و سازهاست.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: در حال حاضر حدود ۵۵۰ هزار مهندس ساختمان عضو نظام مهندس هستند و بهره گیری از ظرفیت این نیرو‌های متخصص و کارآمد می‌تواند روند کیفی ساخت و ساز‌ها را در کشور تقویت نماید.

احمد خرم افزود: در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد این مهندسان بدون مسکن اند و حدود ۶۰ درصد آنان نیز یا بیکارند یا در شغل‌های غیرمرتبط فعالیت می‌کنند.

وی همچنین با اشاره به اجرایی شدن بخش ۲۲ مقررات ملی ساختمان از اول تیر در تهران و به تدریج در استان‌ها اضافه کرد: با اجرایی شدن این بخش، ۱۸۰ صنعت وابسته به ساختمان رونق می‌گیرند و زمینه‌ی نقش آفرینی هرچه بیشتر مهندسان در روند ساخت و ساز‌ها فراهم‌تر می‌شود.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در ادامه از راه اندازی سامانه‌ی معرفی کارگران ماهر و استادکاران حرفه ایی در کشور خبر داد و افزود: این سامانه می‌تواند نقش بسیار موثری در ارتقاء کیفی ساخت و ساز‌ها و رقابت در امر مهارت پروری استادکاران ایفا نماید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها