سبک معماری مَنِریسم

با افزایش قیمت سیمان، هزینه ساخت مسکن ۳۰ درصد گران شد

دستور دادستان کل برای برخورد قاطع با متخلفان ریزش ساختمان متروپل آبادان

تورم نقطه‌ای مسکن در تهران کاهش یافت

تورم نقطه‌ای مسکن در تهران کاهش یافت

تاثیر بتن در استحکام ساخت و ساز ها

تاثیر بتن در استحکام ساخت و ساز ها

یزد و میراث ماندگار معماران

ارتقای کیفی ساخت و ساز با آموزش و نظارت‌ها

ارتقای کیفی ساخت و ساز با آموزش و نظارت‌ها

ارتقای کیفی ساخت و ساز با آموزش و نظارت‌ها

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: ما دخالتی در انتخابات و ترکیب هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان نداریم ولی انتظار می‌رود به دور از هرگونه اختلاف این مجموعه به فعالیت‌های تخصصی و فنی خود اهتمام داشته باشد.

 

محبوب حیدری در مراسم اعطای اعتبارنامه اعضای نهمین دوره هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل اظهار کرد: در 3 ساله گذشته برخی اقدامات و فعالیت‌های هیئت مدیره دوره هشتم رضایت مخاطبان را به همراه داشت که انتظار می‌رود در دوره جدید با رفع ایرادات و اشکالات گذشته فعالیت‌های منسجم‌تری را در ارتقا کیفی ساخت و سازها شاهد باشیم.

 

وی به برگزاری مطلوب انتخابات دوره نهم هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان در استان اشاره کرد و گفت: میزان مشارکت در این دوره از 36 درصد قبل به 59 درصد رسید تا جامعه مهندسان حضور چشمگیری را در انتخابات داشته تا مطالبات و دغدغه‌های خود را از طریق هیئت مدیره جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان پیگیری کنند.

 

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اولین توصیه را به ترکیب اعضای هیئت مدیره جدید دوری از اختلاف و پرهیز از کشیده شدن مسائل به فضای مجازی اعلام کرد و گفت: اختلاف سلیقه در همه امور طبیعی است اما شایسته است در جامعه مهندسان این اختلاف نظرها به حاشیه‌ها و مسائل غیر ضرور کشیده نشود تا هیئت مدیره جدید بتوانند به دور از طرح مسائل اختلاف‌برانگیز در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی بتوانند فعالیت‌های مناسب و مثبتی را داشته باشند.

 

حیدری افزود: اداره کل راه و شهرسازی نه تنها در این دوره از انتخابات بلکه در گذشته نیز دخالتی در حوزه نظام مهندسی نداشته و قطعا اعضا و هیئت مدیره جدید باید نسبت به ارتقا اعتمادآفرینی و اجرای طرح‌ها و پروژه‌های مؤثر کمک کرده و جلوی برخی حاشیه‌سازی‌ها را بگیرند.

 

وی رعایت قوانین، مقررات و بخشنامه‌ها را به رغم داشتن برخی ابهامات یادآور شد و خاطر نشان کرد: در 5 سال مدیرکلی راه و شهرسازی حتی یک متر مربع نقشه امضا نکردم در حالی که دارای پروانه بوده و مهندس پایه یک محاسبات هستم.

 

حیدری عمل به قانون و احترام به بخشنامه‌ها را به هیئت مدیره جدید توصیه کرد و ادامه داد: در توزیع نقشه‌ها نیز باید رفتار عادلانه در پیش گرفته تا حقی از مهندسان ضایع نشود.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: به صورت تخصصی در این دوره باید روی مسائل آموزش مهندسان و ارتقا مهارت آنها برنامه‌ریزی شود تا شرایط مناسبی را در پیشبرد اهداف جامعه مهندسان شاهد باشیم.

 

حیدری بیان کرد: همه ما به تداوم آموزش و به روزرسانی اطلاعات خود نیاز داریم که بهتر است با برگزاری دوره‌های آموزش حضوری و غیرحضوری جامعه مهندسان را نسبت به ارائه برنامه‌های مدون توجیه کنیم.

 

وی ضرورت افزایش عمر ساختمان‌ها را با ارتقا کیفی ساخت و سازها ضروری خواند و اظهار کرد: در کشورهای دیگر حتی به ساختمان‌های 60 تا 70 ساله اجازه تخریب نمی‌دهند در حالی که در کشور و استان ما برای ساختمان‌هایی با عمر 10 ساله اجازه تخریب صادر می‌شود و این شبهه‌ای را در نظام ساخت و ساز ما به وجود می‌آورد.

 

حیدری تصریح کرد: باید ساخت و سازها به نحوی باشد تا نه تنها در برابر زلزله‌ و سایر حوادث قوت و استحکام داشته باشد بلکه در طراحی، اجرا به ویژه فنداسیون و اسکلت مقاومت ساختمان به شکل بسیار بالایی باشد تا سرمایه‌های ملی ما به مخاطره نیفتد.

 

وی به اجرای قانون جدید جهش تولید مسکن اشاره کرد و گفت: در این راه ما باید از ظرفیت مهندسان استفاده کنیم و تلاشمان بر این است تا در طراحی، ساخت و نظارت از ظرفیت جامعه مهندسان استان اردبیل به ویژه نظام مهندسی استفاده خواهیم کرد.

 

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل حساسیت مهندسان را در حوزه نظارت و اجرا یادآور شد و افزود: نباید یک ساختمان 10 طبقه در مرحله تهیه نقشه و طراحی در کوتاهترین زمان و با سهل‌انگاری کارهایش به انجام برسد در حالی که دغدغه کیفیت ساخت و سازها برای همه مردم یک دغدغه جدی و مؤثر است.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها