قفل بازار ساخت‌وساز چگونه باز می‌شود؟

قفل بازار ساخت‌وساز چگونه باز می‌شود؟

رکود معاملات در رکود ساخت ‌وساز

رکود معاملات در رکود ساخت ‌وساز

قطع برق کارخانجات، سیمان را کمیاب کرد/ احتمال رشد قیمت مسکن نوساز

سبک معماری مَنِریسم

آیا گره مسکن باز می شود؟

ساخت ۲.۵ میلیون متر مسکن در تهران، مجوز گرفت

افزایش تسهیلات ساخت مسکن، موثرترین راه برای بهبود بازار ملک

افزایش تسهیلات ساخت مسکن، موثرترین راه برای بهبود بازار ملک

شریعتی اندراتی، عضو کمیسیون عمران مجلس، افزایش تسهیلات ساخت مسکن را موثرترین راه برای بهبود وضعیت بازار ملک دانست و گفت: برای بهبود وضعیت خرید مسکن توسط مردم پیش از اینکه به فکر افزایش سقف وام باشیم باید به دنبال نظارت بر نرخ‌ها باشیم.

غلامرضا شریعتی اندراتی، به تاثیر افزایش سقف وام مسکن در قیمت خانه، گفت: هرگاه سقف وام خرید مسکن افزایش پیدا کرد، سوداگران و دلالان با سوءاستفاده از این موقعیت قیمت‌ها را افزایش دادند؛ برای بهبود وضعیت خرید مسکن توسط مردم پیش از اینکه به فکر افزایش سقف وام باشیم باید به دنبال نظارت بر نرخ‌ها باشیم چرا که خلاء نظارتی به ضرر تولیدکننده و مصرف‌کننده تمام خواهد شد.

 

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی افزود: تقویت نظارت بر بازار مسکن موجب می‌شود، تصمیم‌های جزیی هم در بهبود وضعیت بازار تاثیر مثبتی داشته باشد.

 

عضو کمیسیون عمران مجلس، ارائه تسهیلات به بخش ساخت  و ساز سکن را بهترین شیوه برای بهبود وضعیت خرید مردم دانست و تاکید کرد: تعدادی مسکن ساخته شده در کشور وجود دارد که افزایش سقف وام مسکن می‌تواند موجب رونق بازار شود اما بهتر است که تسهیلات به بخش تولید مسکن پرداخت شود که هم اشتغال را افزایش داده و هم نیاز مردم را تامین می‌کند.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها