امکان تردد کامیون‌های حمل بتن آماده در تهران فراهم شد

امکان تردد کامیون‌های حمل بتن آماده در تهران فراهم شد

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی:

امکان تردد کامیون‌های حمل بتن آماده در تهران فراهم شد

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: در همکاری با پلیس راهور و معاونت حمل‌ونقل ترافیک شهرداری تهران، امکان تردد کامیون‌های حمل بتن آماده در سطح شهر تهران فراهم شد.

 

به گزارش بازار، محمد شکرچی زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی امروز ۱۸ مهر در مراسم رونمایی از طرح تردد کامیون‌های حمل بتن آماده، ضمن اعلام همکاری مرکز با معاونت حمل و نقل ترافیک و پلیس راهور برای اجرای این طرح و ارتقای کیفیت بتن که مهمترین محصول در ساخت و ساز است، افزود: ۱۷ درصد جمعیت کشور در تهران که یک درصد مساحت کشور را دارد، ساکن است. از سوی دیگر با توجه به لرزه خیزی بالای شهر تهران و مطالعاتی که مرکز در خصوص لرزه خیزی تهران داشته است، ارتقای کیفیت بتن که محصول اصلی ساخت و ساز است در اولویت قرار گرفت.

 

وی ادامه داد: علاوه بر بهسازی و مقاوم سازی ساختمان‌های موجود، احداث ساختمان‌های جدید با ارتقای کیفیت بتن در برنامه قرار گرفت.

 

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: برای ارتقای کیفیت بتن، مرکز تحقیقات با همکاری پلیس راهور و شهرداری تهران، امکان تردد روزانه کامیون‌های حمل بتن آماده در سطح شهر تهران را فراهم کرده است که مصوبه آن از کمیسیون حمل‌ونقل شهرداری تهران، اخذ شد.

 

شکرچی زاده با اشاره به اینکه ۸۱ کیلومتر سطح شهر تهران روی پهنه گسل اصلی زلزله است، گفت: بخش اصلی ساختمان‌های شهر با خطر زلزله مواجه هستند. بهسازی و مقاوم سازی ساختمان‌ها در دستور وزارت راه و شهرسازی و شهرداری قرار دارد.

 

به گفته رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، تاکنون سه شرکت تولید بتن آماده مجوز تردد روزانه کامیون‌های حمل بتن را دریافت کرده‌اند.

 

شکرچی‌زاده درباره دلایل تلاش برای تردد روزانه کامیون‌ها، توضیح داد: به دلیل سرمای شب کیفیت بتن کاهش می‌یابد و برای حفظ تازگی آن، آب به بتن اضافه شده و کیفیت بتن کاهش؛ بنابراین باید که برای رفع این مشکل، همکاری شکل گرفت.

 

وی یادآور شد: در شهرهای بزرگ دنیا اجازه تردد کامیون‌های حمل بتن در روز هم فراهم است که باید تلاش کنیم تا علاوه بر کنترل ترافیک، کیفیت بتن نیز با اشکال مواجه نشود. از این رو کمیسیون حمل و نقل شهرداری تهران با امکان تردد روزانه کامیون‌های حامل بتن آماده در ساعات به خصوصی از روز موافقت کرد.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها