جریمه مدیران در اجازه ساخت‌ و ساز غیرمجاز چیست؟

تهران با خاک یکسان می‌شود! | فاجعه تهران در کمین است

قانون پیش‌فروش ساختمان به نفع خریداران است

قانون پیش‌فروش ساختمان به نفع خریداران است

ضرب الاجل دادستان تهران برای مقابله با ساخت و ساز‌های غیرمجاز و تعیین حریم پایتخت

جهش تولید مسکن فرصت استثنایی برای صنعتی‌سازی است/ صنعتی‌سازی مسکن ایران زیر ۱۰ درصد

ترمز افزایش قیمت سنگ آهن کشیده شد

امکان ساخت و ساز بر فراز ” پارک شیرین” کرمانشاه با ارتفاع بیشتر از 13.5 متر وجود ندارد

امکان ساخت و ساز بر فراز " پارک شیرین" کرمانشاه با ارتفاع بیشتر از 13.5 متر وجود ندارد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: براساس ضوابط میراث فرهنگی، امکان هیچگونه ساخت و سازی با ارتفاع بیش از 13.5 متر بر فراز تپه شیرین(پارک شیرین) کرمانشاه وجود ندارد.

 

امید قادری در گفت و گویی ، با اشاره به اعلام آمادگی یک سرمایه گذار برای ساخت هتلی بر فراز تپه شیرین کرمانشاه، اظهارکرد: میراث فرهنگی استان از هرگونه سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان استقبال می‌کند و براین اساس همواره تلاش کرده‌ایم تا در روند صدور مجوزها با سرمایه گذاران همکاری و همراهی داشته باشیم.

 

وی تصریح کرد: با این وجود برای صدور هرگونه مجوزی باید طبق ضوابط میراث فرهنگی عمل کنیم تا بعدها دچار مشکل نشویم.

 

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه اضافه کرد: در بحث صدور مجوز برای پروژه ساخت هتل بر فراز تپه شیرین کرمانشاه هم که از حدود یکسال پیش مطرح شده، تابع ضوابط میراث فرهنگی هستیم که طبق آن اجازه ساخت و ساز با ارتفاع بیش از 13.5 متر را بر فراز این تپه نمی‌دهد.

 

وی افزود: تپه شیرین در بافت قدیمی شهر کرمانشاه و در مجاورت بخشی از بازار سنتی 200 ساله، چند آرامگاه و خانه تاریخی واقع شده، لذا اگر قرار است ساخت وسازی بر فراز این تپه انجام گیرد، نباید به منظر تاریخی اطراف آن آسیب بزند.

 

قادری تاکید کرد: با در نظر گرفتن این مسئله، به سرمایه گذار پروژه ساخت هتل شیرین هم اعلام کردیم که میراث فرهنگی استان به این پروژه مجوز خواهد داد، اما نباید بیش از 13.5 متر ارتفاع داشته باشد که سرمایه گذار نپذیرفت، چراکه قصد ساخت هتلی با حدود 100 متر ارتفاع را داشت.

 

وی اعلام کرد: حتی به سرمایه گذار اعلام کردیم می‌تواند پروژه خود را بجای تپه شیرین، در سراب قنبر، مسیر کریدور گردشگری بیستون به تاق بستان و یا اطراف کمربندی غربی کرمانشاه احداث کند، اما فعلا موافقت نکرده است.

 

مدیرکل میراث فرهنگی استان گفت: درصورتی که برخلاف ضوابط میراث فرهنگی برای این پروژه مجوز صادر کنیم، علاوه بر مشکلاتی که بعدها برای بافت‌های تاریخی اطراف آن بوجود خواهد آمد، اقدام به نقض حقوق عامه کرده ایم و دادستانی کرمانشاه می‌تواند به عنوان مدعی العموم به موضوع ورود کند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها