ایستگاه پایانی مسکن مهر

ایستگاه پایانی مسکن مهر

به گزارش ساخت تی‌وی، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی،  در برنامه تیتر امشب رسما پرونده مسکن مهر را بسته شده اعلام کرد و گفت:« پرونده مسکن مهر عملاً بسته‌شده و تنها ۹۰ هزار واحد مسکن مهر باقی‌مانده که بسیاری از آن‌ها فاقد متقاضی و یا دارای پرونده‌های قضایی است. ما در ابتدای کار خود متوجه شدیم که برخی از متقاضیان مسکن مهر مبالغ خود را پرداخت کرده، اما جانمایی برای آن‌ها صورت نگرفته بود که همین امر باعث تاخیر در ساخت و اجرای این واحدها شده، اما سعی کرده ایم مشکلات در این بخش را برطرف کنیم تا پایان سال پرونده این واحدها هم بسته می‌شود.»

او با بیان اینکه به سه روش اجرای پروژه‌های مسکن ملی را ادامه می‌دهیم گفت: «روش نخست ساخت مسکن در شهرهایی که زمین به اندازه کافی داریم، است. نوع دوم پروژه هایی است که به صورت مجتمع ساخته می شود و نوع سوم طرح های مشارکتی با انبوه سازان و تفاهمنامه ها با دستگاه های مختلف است که بیشتر در کلان شهرها اجرا می شود.»

اسلامی بیان کرد: «از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر متقاضی مسکن ملی تعداد ۵۳۰ هزار نفر واجد شرایط اعلام شده اند. از این تعداد ۵۳۰ هزار نفر که در ۵ مرحله ثبت نام کردند واجد شرایط بوده اند و حدود ۲۰۰ هزار نفر هم از این تعداد آورده خود را تکمیل کرده اند. اتمام مسکن ملی در گروی پرداخت آورده متقاضیان است و در صورتی که تکمیل کنند تا سال ۱۴۰۱ به اتمام می‌رسد.»

او با اشاره به اینکه از این ۵۳۰ هزار واحد مسکن ملی، ۴۰ هزار واحد تحویل داده شد و تا پایان سال هم در صورت تکمیل آورده مردم و ۱۵۰ هزار واحد دیگر هم به اتمام می‌رسد، گفت: «برنامه‌ریزی ما برای اتمام واحدهای طرح اقدام ملی مسکن دوسالانه بوده و ما از مرداد ۹۹ کلید اجرای این واحدها را زده‌ایم.»

طرح مسکن ملی از زمستان سال نود و هفت مطرح شد. این طرح شامل ساخت 400 هزار واحد مسکونی است که ساخت 200 هزار واحد آن در شهرهای جدید و با مشارکت بخش خصوصی، ۱۰۰ هزار واحد در مناطق بافت فرسوده و توسط شرکت بازآفرینی شهری و ۱۰۰ هزار واحد بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها