قیمت جدید تیر آهن در بازار / گرانی در راه است؟

مالکی که درختان نیاوران را خشکانده بود، چقدر جریمه شد؟

مالکی که درختان نیاوران را خشکانده بود، چقدر جریمه شد؟

منشا مشکلات صنعت ساختمان کجاست؟

ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها اصلاح شود

ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها اصلاح شود

منتظر سقوط آزاد قیمت مسکن باشیم؟/ پیش‌بینی جالب یک کارشناس از وضعیت بازار مسکن

۶.۵ هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان ری آزادسازی شد

بارگذاری سریع طرح موضوعی کن و فرحزاد | سالاری:اقدام بنیاد در جماران با طرح تفصیلی تهران مغایر است

رییس کمیسیون شهر سازی و معماری شورای شهر تهران در دوتذکر پیش از دستورش یکی بر لزوم بارگذاری سریع طرح موضوعی کن و فرحزاد تاکید کرد و ساخت و ساز بنیاد در حریم شهرو منطقه حفاظت شده تهران را مغایر با طرح تفصیلی تهران دانست.

محمد سالاری در دویست و نود و پنجمین جلسه شورای شهر تهران گفت: من دو تذکر دارم که تذکر نخست مربوط به سازمان فاوا و معاونت شهر سازی و معماری شهرداری تهران است. علی رغم اینکه شورای شهر تهران طی پیگیری های بسیار زیاد موفق شد طرح موضوعی ۱۲۸۳ هکتاری کن و فرحزاد را طی ماه های گذشته در کمیسیون ماده ۵ و شورای عالی شهر سازی و معماری به تصویب برساند و این طرح  ابلاغ شد، ولی ماه‌هاست نقشه های محدوده محله کن و باغات آن روی سامانه طرح تفصیلی بار گذاری نشده است تا مردم بتوانند نتایج بسیار اثر بخش این دوره مدیریت شهری در ایجاد تفرجگاه عمومی را شاهد باشند.

او افزود: همین اتفاق در خصوص طرح تفصیلی ویژه منطقه ۲۲ رخ داده است. طرح تفصیلی منطقه ۲۲ با  ۵۷۰۰ هکتار مساحت با رویکردهای کیفی سازی در شورای شهر و کمیسیون ماده ۵ و شورای عالی شهر سازی تصویب شد ولی هنوز بخش هایی از آن بارگذاری و عملیاتی نشده است تا مردم پشت گیشه شهرسازی بتوانند خدمت بگیرند.

این عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: با این حال هر بار هم که من از اداره کل تدوین ضوابط و معاونت شهرسازی پیگیری می کنم که شاید بیش از ۵۰ بار جلسه گذاشتیم و پیگیری کردیم اعلام می کنند که سازمان فاوا بایستی اینها را بار گذاری کند.

رییس کمیسیون شهر سازی و معماری شورا افزود: اینها از جمله دستاورد های ارزشمند شورا هستند که متاسفانه با پیگیری های جدی و کارشناسی و مبتنی بر احترام نتوانستم به نتیجه برسانم. بنابراین  از ریاست شورا و شهردار تهران می خواهم این موضوع را به سرانجام برسانند.

اقدامات مغایر با طرح تفصیلی در منطقه حفاظت شده

سالاری افزود: تذکر دوم در مورد محدوده قدیمی جماران و اردوگاهی است که در محدوده جماران به نام اردوگاه امام خمینی (ره) وجود دارد . متاسفانه بنیاد مستضعفان در حریم شهر و در منطقه حفاظت شده شهر تهران برخلاف منویات مقام معظم رهبری با رویکرد درآمد زایی و شاید هم با نیت خیر اقدامات مغایر با طرح تفصیلی انجام داده است.

وی تاکید کرد: بنیاد مستضعفان نسبت به ساخت و ساز های غیر مجاز و دست اندازی در میراث طبیعی و حریم شهر تهران در حریم محله قدیمی جماران اقدام کرده و مجموعه قابل توجهی از بار گذاری ها به مساحت ۱۰ هزار متر مربع از قبیل تالار پذیرایی، ایجاد کاربری های تجاری و مسکونی و اداری،   رستوران و  مهد کودک آن هم در دل کوه شکل داده که تمامی این مستحدثات فاقد سند، فاقد حقوق مکتسبه و بدون مجوز و بدون نظارت مهندس ذی صلاح هستند که  در حریم شهر تهران شکل گرفته است.

شالاری گفت: با پیگیری اهالی محله جماران پرونده ای برای رسیدگی به تخلفات انجام شده به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع شد و همکاران نیز هم در شعبه بدوی و هم در شعبه تجدید نظر رای به قلع و جمع آوری تمامی  مستحدثات دادند، اما متاسفانه شهرداری در اجرای رای تعلل می کند. لذا به شهرداری تهران تذکر می دهم برای جمع آوری این تخلفات دستورات اکید صادر کند

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها