تخلف در روز روشن

تخلف در روز روشن

۶۵ درصد درآمد خانوارهای تهرانی صرف تامین مسکن می‌شود

عضو کمیسیون عمران مجلس: ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در اجرای طرح جهش تولید مسکن حمایت می‌شود

با کشف ۳ پیکر جدید، شمار جان باختگان به ۴۱ تن رسید/ عملیات آوار برداری از «متروپل» تعطیل شدنی نیست/ ساخت پروژه بدون پروانه اولیه شروع شده بود

افت صدور پروانه ساختمانی در سال ۱۴۰۰

خانه نویسنده محبوب نوجوانان 4 میلیون دلار قیمت گذاری شد

برخورد با ساخت وسازهای غیر مجاز در ساوجبلاغ رضایت بخش نیست

برخورد با ساخت وسازهای غیر مجاز در ساوجبلاغ رضایت بخش نیست

بازرس ویژه و مشاور وزیر کشور در حوزه ساخت و ساز غیرمجاز از عملکرد دستگاه های اجرایی شهرستان ساوجبلاغ استان البرز ، خواستار نظارت بیشتر دستگاه های اجرایی بر امر ساخت وسازها در شهرستان ساوجبلاغ شد.

 

اسدالله هادی نژاد عصر چهارشنبه در نشست ستاد ساماندهی و مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز شهرستان ساوجبلاغ گفت: روند فزاینده ساخت وسازهای غیر مجاز سبب برهم خوردن شاکله روستاها در ساوجبلاغ خواهد شد.

 

وی بیان داشت : انتظار می رود دستگاه های اجرایی اقدامات لازم برای پیشگیری و کنترل ساخت و سازهای غیر مجاز در این شهرستان به عمل آورند.

 

سرپرست فرمانداری ساوجبلاغ نیز در این نشست از مشاور وزیر کشور خواست با فراهم نمودن تجهیزات و امکانات برای جهاد کشاورزی مانع از بروز معضل ساخت و ساز شوند.

مهدی مهرور گفت: فقدان تیم و تجهیزات در جهاد کشاورزی یکی از دلایل افزایش ساخت و ساز در شهرستان ساوجبلاغ است چرا که بدون تیم و امکانات نمی توان در بدو ساخت مانع از ادامه کار شد.

وی گفت: هرکاری شدنی است به شرطی که مامسوولان بخواهیم ساختار را تغییر داده و سازکار فراهم نماییم.

مهرور اظهار داشت: ما زمانی در حوزه ساخت و ساز موفق خواهیم شد که تصمیمات قاطعانه و عاقلانه گرفته و امکانات فراهم نماییم تا این گونه بتوانیم از دستگاه ها توقع اقدام به جا و سریع داشته باشیم.

 

سرپرست فرمانداری ساوجبلاغ گفت: در حوزه مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز باید برخورد جدی صورت گیرد و همه دستگاههای مرتبط باید به وظایف ذاتی خود با دقت نظر بیشتری عمل نمایند.

مهرور افزود: امروزه  ساخت وساز غیر مجاز در ساوجبلاغ به معضل تبدیل شده و مورد استفاده سودجویان و افراد فرصت طلب است که افزون برخورد قانونی پیش از نیاز به تخریب جلوی هدر رفت منابع مالی و ملی گرفته شود.

وی گفت : وقتی جلوی خدمات را بگیریم و ساخت و ساز ها فاقد برق ، آب و گاز باشند اقبالی برای توسعه این پدیده نخواهیم داشت .

مهرور با تاکید بر این که فرهنگ سازی درست مانع افزایش این نوع ساخت و ساز ها می شود، افزود: در صورت بررسی و مشاهده اقدامات غیر قانونی در سطح شهرستان اقدامات لازم از سوی مراجع ذی ربط صورت می گیرد و برای جلوگیری از این نوع مشکلات باید فرهنگ سازی درست در این زمینه را در سطح شهرستان گسترش دهیم که مانع افزایش آن می شود.

وی با اشاره به ساخت و سازهای غیر مجاز در حاشیه شهرستان گفت: ساخت و سازهای بی رویه در مناطق حاشیه باعث نابسامانی و خسارت جبران ناپذیری به شهرستان می شود که باید توجه ویژه ای به این مناطق داشته باشیم

 

فرماندار ساوجبلاغ دردخصوص تجهیزات و امکانات اظهار داشت: در  ۸۱ روستای تابعه این شهرستان  فقط یک تیم مسوول حفاظت از اراضی  وجود دارد.

مهرور افزود متاسفانه بودجه کافی باید در اختیار جهادکشاورزی  قرار بگیرد تا ما بتوانیم یگان قدرتمندی در حوزه مقابله با ساخت و ساز داشته باشیم.

فرماندار ساوجبلاغ افزود : لازم است تا کمیته ای ویژه در دستگاه قضایی تشکیل شود تا خارج از نوبت پرونده های ساخت و ساز غیر مجاز به صورت ویژه رسیدگی شود .

وی به بخشداران تاکید کرد تا نسبت به شناسنامه دار کردن افراد سود جو اقدام کنند.

 

رییس جهاد کشاورزی ساوجبلاغ از چند برابر شدن ساخت و سازها در سال اخیر و بر خورد ۲ برابری با این پدیده در شهرستان خبر داد .

ایرج الماسی خواستار پلمب بنگاه های غیر مجاز خرید و فروش املاک  در شهرستان ساوجبلاغ شدو گفت : عمده تفکیک و ساخت و ساز های غیر مجاز در شهرستان توسط بنگاه های غیر مجاز انجام می شود.

 

وی گفت : امروزه بنگاه های غیر مجاز به راحتی در حاشیه آزاد کرج – قزوین  خرید و فروش باغات و  اراضی را تبلیغ می کنند.

 

شهرستان ساوجبلاغ دارای حدود ۲۶ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی است که این اراضی طی سال های اخیر تاکنون آماج ساخت و سازهای غیر مجاز قرار گرفته که امسال با حکم قضایی تعداد زیادی از بناهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی و باغی منطقه تخریب شد.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها