بازار مسکن از رکود خارج می‌شود/ لزوم تولید انبوه مسکن

بازار مسکن از رکود خارج می‌شود/ لزوم تولید انبوه مسکن

تعطیلی کارخانه سیمان عامل مهم کندی پروژه‌های نهضت ملی درزنجان بود

بازی دلال‌ها در بازار مسکن تمام می‌شود؟

آخرین خبر از افزایش وام مسکن

آخرین خبر از افزایش وام مسکن

رشد آمار ساخت‌ و ساز در خراسان شمالی

رشد آمار ساخت‌ و ساز در خراسان شمالی

مهندسی مدیریت ساخت، خلاء نظام ساخت و ساز کشور است

تعاونی های مسکن و چالش ساخت و سازهای غیرمجاز

تعاونی های مسکن و چالش ساخت و سازهای غیرمجاز

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران تعاونی های مسکن را یکی از مهم ترین چالش های پیش رو در ساخت و ساز های غیر مجاز دانست و از دستگاه های قضایی خواستار پیگیری و اقدامات لازم در راستای شناسایی افراد متخلف و برطرف کردن این چالش شد.

عبدالرضا چراغعلی در جلسه کارگروه ویژه مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز و زمین خواری استان تهران که به صورت ویدیو کنفرانس برگزارشد، گفت: مقابله با ساخت و ساز های غیرمجاز یک عملیات گروهی است، از اینرو از فرمانداران می خواهیم در شهرستان های خود به عنوان نماینده عالی دولت کلیه دستگاه ها، سازمان ها و نهاد های مسئول را همراه کنند و مصوب شد فرمانداران اقدامات صورت گرفته در سطح شهرستان ها را در قالب یک گزارش به صورت هفتگی ارسال کنند.

 

 

وی افزود: تعاونی های مسکن، یکی از مهم ترین چالش های ساخت و ساز های غیرمجاز در استان تهران و کشور است؛ در این زمینه افراد متخلفی هستند که‌بر خلاف قانون و مقررات فراخوان هایی را منتشر می کنند، سپس در غالب قولنامه هزینه هایی را از شهروندان دریافت می کنند که این امر به قطع خلاف قوانین و مقررات است. پس از فرمانداران می خواهیم این افراد متخلف را شناسایی و جهت اعمال قانون به دستگاه قضایی معرفی کنند.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران ادامه داد: از شهروندان درخواست می شود پیش از سرمایه گذاری در املاک و عرصه های مختلف از روند قانونی آن ملک اطمینان کامل را حاصل کنند، در این زمینه باید اقدامات لازم رسانه ای و اطلاع رسانی نیز انجام شود.

 

چراغعلی با اشاره به حضور گسترده اتباع خارجی در استان تهران گفت: اتباع خارجی جزو آمار نیستند و شهرداری ها در مورد محل مهمانداری اتباع خارجی هزینه های سنگینی را پرداخت می کنند؛ لذا خواهشمندم در پیگیری مدیران، محاسبات سرمایه ها و بررسی تحقیقات حضور این اتباع خارجی نیز لحاظ شود تا در سرانه ها با چالش های مختلف مواجه نشویم.

 

وی تاکید کرد: تعیین تکلیف حریم پایتخت باید به جد تسریع شود؛ برای پیشگیری از جرم در زمینه ساخت و ساز های غیرمجاز باید دستگاه ها به ویژه دستگاه های قضایی و حقوقی تدابیری اندیشید و اقدامات لازم صورت گیرد.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران تصریح کرد: برای پیشگیری از ساخت و ساز های غیرمجاز در استان تهران باید اقدامات تکنولوژی به روز و نرم افزاری انجام شود؛ علاوه بر تدوین افزارهای مختلف توسط سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح اندوخته خوبی در غالب عکس های هوایی به هنگام در این سازمان وجود دارد.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها