توسعه صنعتي‌سازي و روش‌هاي نوين در اجراي ساختمان

توسعه صنعتي‌سازي و روش‌هاي نوين در اجراي ساختمان

توسعه صنعتي‌سازي و روش‌هاي نوين در اجراي ساختمان

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: قرار است علاوه بر روش‌های سنتی، از روش‌های نوین ساخت‌و‌ساز در اجرای نهضت ملی مسکن، بهره ببریم.

آقای محمد شکرچی زاده، درباره برنامه‌های آن مرکز برای استفاده از فناوری‌های نوین و بهبود کیفیت مصالح ساختمانی با توجه به اجرای طرح نهضت ملی مسکن، افزود: از زمانی که اجرای طرح نهضت ملی مسکن در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت، مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اعلام آمادگی کرده است تا بتواند معرفی مناسبی از صنعتی‌سازی و بهره‌مندی از روش‌ها و فناوری‌های نوین ساخت و شرکت‌های ارایه دهنده این تکنولوژی ارایه بدهد.

وی با تاکید بر اینکه از سال 1386 تاکنون مسئولیت بررسی، تعیین و تایید فناوری‌های نوین در سیستم‌های ساختمانی به مرکز تحقیقات محول شد، گفت: منظور از فناوری‌های نو، فناوری‌هایی است که هنوز در مقررات ملی و کنترل ساختمان، همه جوانب آن مورد بررسی قرار نگرفته است و مرکز تحقیقات به عنوان نهاد حاکمیتی، مسئولیت بررسی و تعیین آن‌ها را بر اساس قوانین کشور و آیین‌نامه‌های اجرایی و مصوبات مربوطه برعهده دارد.

شکرچی زاده افزود: در جلساتی نیز که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد این مسئولیت برعهده مرکز تحقیقات، قرار گرفت تا هم ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و هم ظرفیت شرکت‌هایی که فناوری‌های نو را برای ساخت و ساز مسکن تعقیب می‌کنند، مورد استفاده قرار بگیرد.

وی گفت: آخرین وضعیت شرکت‌های دانش بنیان و دارای فناوری‌های نوین مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و گزارش‌های مربوطه نیز به وزارتخانه اعلام خواهد شد. همچنین با شرکت‌های دانش بنیان به شکل مجزا، جلساتی را در خصوص اجرای نهضت ملی مسکن با تاکید بر سه عامل زمان، کیفیت و هزینه خواهیم داشت تا از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در اجرای قانون جهش تولید مسکن، استفاده بهینه بشود.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اضافه کرد: در هفته‌های اخیر، شاهد مراجعات بیشتری از شرکت‌های دارای فناوری‌های نوین به مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی بودیم که این خود نویدبخش این موضوع است که بتوانیم از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کنیم. تا بتوانیم در کنار روش‌های سنتی از روش‌های نوین نیز در ساخت و ساز، بهره ببریم.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها