جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در محله کن

جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در محله کن

شهردار منطقه پنج تهران از اجرای طرح صیانت ویژه از محله کن خبر داد و گفت: کارگروهی برای جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در بافت تاریخی کن تشکیل شده تا ضمن صیانت از میراث طبیعی و تاریخی این محله، با متخلفان این حوزه برخورد شود.

«محمود کلهری» روز شنبه در جلسه کارگروه طرح حفاظت و صیانت و ساماندهی باغات کن گفت: باید فراتر و عمیق تر و راهبری تر به حفظ  کن نگاه کرد و نگذاریم تخریب شود.

 

وی ادامه داد: باید معاونان شهرداری و شهرداران نواحی در کارگروه حفاظت از کن حضور یابند تا چند سال دیگر نگویند برای کن، هیچ کاری نشده است.

 

کلهری افزود: اگر واقعا در بافت مسکونی کن کسی هست که گاز ندارد به هیچ چیز نگاه نکنید و به او گاز برسانید؛ به شرطی که مالک باشد و تمام موانع را در این زمینه برداشته و راه میانبری بزنید.

 

شهردار منطقه ۵ افزود: صفر تا صد موضوعات کن چه در حیطه وظایف ما هست چه نیست باید در این کارگروه بررسی شود و آنهایی که در حیطه وظایف ماست انجام شود و آنهایی که نیست با نهاد مربوطه رایزنی کنیم تا جواب بگیریم و جلوی تخریب ها گرفته شود.

 

کلهری ساماندهی صنوف، صدور مجوز کمپ های ترک اعتیاد و حضور اتباع بیگانه را از جمله چالش های محله کن دانست و در مورد ساخت و ساز غیر مجاز در این محله تصریح کرد: باید مشخص شود که چه کسانی در ساخت و سازهای غیرمجاز این  محله دخیل هستند و اگر فسادی در آن بود نه تنها برخورد اداری بلکه برخورد کیفری هم خواهیم داشت.

 

مسیر سامانه خط ۴ تندرو بهسازی و ساماندهی شد

 

سرپرست شهرداری منطقه ۲ گفت:به منظور بهبود معابر وارتقای کیفی تردد طرح بهسازی و ساماندهی مسیر سامانه خط ۴  تندرو در بزرگراه شهید چمران اجرا شد.

 

حسن صفات، با اشاره به اینکه بخشی از مسیر خط۴ اتوبوس های تندرو در منطقه ۲ است، افزود : در راستای سیاست های مدیریت شهری در بهبود خدمات رسانی شبکه حمل و نقل عمومی، بهسازی و ساماندهی ایستگاه ها و همچنین بازپیرایی فضای سبز این محدوده جهت تامین رفاه شهروندان و افزایش ایمنی تردد در دستور کار قرار گرفت.

 

وی افزود: مرمت روکش آسفالت، لکه‌گیری مسیر، هم‌سطح سازی و رفع مشکلات روکش آسفالت و همچنین رنگ‌آمیزی نرده‌ها و نظافت و پاکسازی در طول مسیر انجام  شد.

 

سرپرست شهرداری منطقه ۲ گفت: همزمان با بهسازی و اجرای عملیات عمرانی، طرح های ترافیکی جهت ایمن سازی مسیر اجرا شد.

 

به گفته وی، نصب و ساماندهی مسیر به عناصر ترافیکی و علائم هشدار دهنده، ساماندهی موانع فیزیکی، مرمت سرپناه ایستگاه ها، رسیدگی به تابلوها ترافیکی و خط‌کشی خطوط از جمله اقدامات اجرایی است.

 

صفات تصریح کرد: با مشارکت معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه طرح بازپیرایی وهمچنین هرس شاخ و برگ درختچه های حاشیه مسیر خط انجام شد.

 

وی همچنبن اجرای بهسازی و ساماندهی پایانه های حمل و نقل عمومی منطقه ۲ خبر داد و گفت: تامین روشنایی تمامی پایانه ها و تقویت حمل ونقل عمومی انجام شد.

 

بهسازی بزرگراه های جنوب پایتخت در آستانه سال جدید

 

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۱۹ اعلام کرد: تردد در بزرگراه های محدوده این منطقه با اجرای عملیات عمرانی و بهسازی این معابر مواصلاتی ایمن تر شده است.

 

محمد مهدی گندمی با اشاره به کنترل و نگهداشت مستمر این معابر پرتردد گفت: با توجه به چاله های ایجاد شده در بزرگراه آزادگان و بروز مشکل در تردد خودروها، تدابیر اجرایی لازم برای بهسازی این معبر با مشارکت پلیس راهور اجرا شد.

 

به گفته وی، به منظور ایمن سازی این محور ضمن تکمیل علائم ایمنی، عملیات احداث پهلوگاه و اجرای روکش مکانیزه در اولویت اقدامات عمرانی قرار گرفت و همچنین برای رفع خطر چاله ها اجرای مستمر تراش و روکش آسفالت این محور در برنامه عمرانی سال آتی این شهرداری قرار گرفته است.

 

گندمی ادامه داد: در راستای بهسازی معابر بزرگراهی این محدوده از شهر تهران، بیش از ۷۰ نقطه در بزرگراه هاشمی و نیز بالای ۳۰ نقطه در بزرگراه شهید تندگویان لکه گیری آسفالت شده است.

 

این مسئول همچنین با اشاره به ادامه عملیات روکش مکانیزه بزرگراه شهید رسولی خاطرنشان کرد: از ابتدای کار تاکنون نزدیک به ۲ هزار تن آسفالت در این بزرگراه پخش شده است و در حال حاضر نیز لایه نهایی آسفالت آن در حال انجام است.

 

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها