رکوردشکنی خرید مسکن توسط ایرانی‌ها در ترکیه در مرداد ۱۴۰۰

رکوردشکنی خرید مسکن توسط ایرانی‌ها در ترکیه در مرداد ۱۴۰۰

دستور یک مقام بانکی به شرکت‌های تابعه: تامی‌توانید زمین ذخیره کنید

دستور یک مقام بانکی به شرکت‌های تابعه: تامی‌توانید زمین ذخیره کنید

ساخت متروپل بدون پروانه اولیه شروع شد

ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها اصلاح شود

ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها اصلاح شود

برگزاری جلسه شورای هم اندیشی اتاق ایران

صنعت ساختمان صنف یکپارچه ندارد

حباب قیمت مسکن شکسته خواهد شد

حباب قیمت مسکن شکسته خواهد شد

کارشناس بازار مسکن گفت: پیش‌بینی می‌شود با روی کار آمدن دولت جدید بازار مسکن و ساخت و ساز رونق بگیرد.

سید محمود فاطمی عقدا در ادامه گفت: در حال حاضر زمان تغییر دولت است و هنوز وزیر راه و شهرسازی تعیین نشده پس نمی‌توان به طور قطعی در مورد مسکن، اظهارنظر کرد ولی در حال حاضر این بازار در حالت رکود قرار دارد و خرید و فروش آن بسیار کم شده است.

 

وی افزود: توجه به بخش مسکن جز سیاستهای دولت جدید اعلام و به این کار الزام شده است بنابراین با شروع دولت جدید پیش‌بینی می‌شود که در ماه‌های آتی و شروع پروژه‌های مسکن سازی در کشور شاهد رونق این بازار و صنایع مربوط به آن باشیم چون فقط مسکن است که می تواند سایر بخش‌ها را فعال کند.

 

کارشناس بازار مسکن عنوان کرد: پیش بینی می‌کنیم تا پایان سال، بخش مسکن در مسیر حرکت و رونق قرار بگیرد و به تبع آن صنایع دیگر نیز فعال شوند و از آنجایی که بازار مسکن وابستگی زیادی به سیاست‌های خارجی ندارد لذا ماه‌های آینده را ماه رونق ساخت و ساز می‌دانم و دولت باید سیاست‌ها و حمایت‌های خود را از بخش ساخت و ساز و توسعه اعلام کند.

وی با بیان اینکه در واقع در چارچوب این سیاست ها، برنامه‌هایش را هم از میزان ساخت و سازهایی که برای کشور پیش بینی شده، نحوه اجرا، میزان تسهیلات و … اعلام کند، خاطرنشان کرد: در بخش مسکن، مردم، انبوه‌سازان و شرکت‌های خصوصی دخیل هستند ولی سیاست‌ها و نگاه دولت به این بخش، آن را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

فاطمی عقدا تصریح کرد: دولت یازدهم بخش مسکن را با رکود صددرصدی مواجه کرد ولی در دو سال آخر و با حضور اسلامی، وزیر راه و شهرسازی و ارائه طرح اقدام ملی مسکن، حرکت کوچکی در این مسیر انجام شد لذا اگر این دولت و سیاست‌هایش موافق بخش مسکن باشند و زمین و تسهیلات در اختیار مردم قرار دهند شاهد رونق خواهیم بود.

 

وی بیان کرد: به نظر می‌رسد دولت جدید چاره‌ای ندارد مگر اینکه توجه جدی به بخش مسکن داشته باشد تا با فعال شدن صنایع مربوطه مشکل اشتغال را تا حدی حل کند و یا حداقل از این وضع کنونی خارج شود؛ مردم منتظرند ببینند آیا در دولت جدید قیمت مسکن کاهش پیدا می‌کند و حباب بالای قیمت شکسته می‌شود.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها