خانه نویسنده محبوب نوجوانان 4 میلیون دلار قیمت گذاری شد

عمارت زردرنگ واقع در کانتیکت که «مارک تواین» نویسنده تام سایر و هاکلبری‌فین سال‌های آخر عمر را در آن‌جا سپری کرد ۴.۲ میلیون دلار قیمت گذاری شد.

به گزارش ساخت تی وی، مارک تواین نام این عمارت را استورمفیلد (Stormfield) گذاشت و تا سال ۱۹۱۰ و لحظه مرگ در آن زندگی کرد. او این نام را از روی یکی از داستان‌های کوتاهش «سفر کاپیتان استورمفیلد به آسمان» انتخاب کرد. این عمارت به سفارش تواین و به سبک ویلای توسکانی ساخته شد. استورمفیلد در یک زمین حدود ۲۸ هکتاری، با پنج اتاق خواب اصلی، یک کالسکه‌خانه و یک کلبه مخصوص مهمان ساخته شد و گرچه تواین خود را زیاد درگیر طراحی داخلی و مبلمان خانه نکرد، اما در نهایت نتیجه برای او رضایت‌بخش بود. او در نامه‌ای به دوروتی کوئیک می‌نویسد: من تا دیروز عصر هرگز در این منطقه زیبا نبودم. خانم لیون و معمار، خانه را بدون هیچ‌گونه کمک و راهنمایی از من ساخته و مبله کرده‌اند و نتیجه کار کاملا من را راضی کرده است. اینجا به طرز دلربایی ساکت است. خانه در تنهایی خود ایستاده و اطراف آن چیزی نیست جز انبوه درختان و روستا که کم‌کم نمایان می‌شود.

تواین در مصاحبه‌ای با نیویورک‌ تایمز، این عمارت را خانه‌ای بی‌نهایت آرام توصیف کرد و گفت که در تمام دنیا، برای او اقامت در این خانه از هر جای دیگری رضایت‌بخش‌تر بوده است. ویدیوی زیر که در سال ۱۹۰۹ که با کینتوگراف ادیسون ضبط شده است، احتمالا تنها تصویر ادیسون و این عمارت است. دختران او کلارا و جین در این ویدیوی صامت، دور یک میز کوچک نشسته‌اند و چای می‌نوشند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها