روند نزولی ساخت و سازهای غیرمجاز در کاشان

روند نزولی ساخت و سازهای غیرمجاز در کاشان

مدیر امور شهری فرمانداری ویژه کاشان گفت: با اجرای مناسب مصوبات کارگروه هماهنگی و برخورد موثر با ساخت و ساز غیرمجاز، روند ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان کاهشی شده است.
هادی اکبری عصر امروز در جلسه کارگروه هماهنگی و برخورد موثر با ساخت و ساز غیرمجاز با تقدیر از همکاری دادستانی و دستگاه های اجرایی مرتبط در کنترل بخش از ساخت و سازهای غیرمجاز افزود: بخشداران و دبیرخانه کمیته کار ماده ۹۹ موضوع تشکیل پرونده‌های ساخت و ساز غیرمجاز روستایی را پیگیری و فرایند اجرای احکام صادره قبلی تسریع شود.
مدیر امور شهری فرمانداری کاشان بررسی مجوزهای صنفی صادره در حریم شهری و ابطال موارد مغایر با ضوابط را خواستار شد و اظهار داشت: اداره صنعت، معدن و تجارت و همچنین اتحادیه های صنفی باید از صدور هرگونه مجوز صنفی در خارج از محدوده شهرها اکیدا خودداری و مراتب را از ادارات دارای وظیفه در حریم شهری بویژه ادارات جهاد کشاورزی، ثبت اسناد و املاک و همچنین شهرداری استعلام کنند.
وی خاطر نشان کرد: شهروندان باید بدانند صرفا املاک داخل محدوده را با سند و پروانه خریداری کنند زیرا اراضی خارج محدوده به علت عدم برخورداری از انشعابات، وجود کاربری کشاورزی و عدم پرداخت هزینه‌های تفکیکی ماده ۱۰۱ قانون شهرداری‌ها از نظر اقتصادی فاقد ارزش لازم است.
اکبری در پایان تاکید کرد: با توجه به اهمیت فرهنگ‌سازی و آگاهی‌بخشی به مردم در پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز، کلیه اعضا در خصوص اعلام هشدار از طریق نصب بنر در محل و کانال‌های ارتباطی با شهروند و اطلاع رسانی توسط اصحاب رسانه برنامه‌ریزی کنند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها