پیش فروش آپارتمان در سال ۱۴۰۰ به نفع خریدار است یا سازنده؟

پیش فروش آپارتمان در سال ۱۴۰۰ به نفع خریدار است یا سازنده؟

قرار بود ۷۰۰هزار مسکن از بورس تأمین مالی شود ولی دولت قبل وتو کرد

رشد سبد پروژه های در دست ساخت شرکت سرمایه گذاری مسکن

رشد سبد پروژه های در دست ساخت شرکت سرمایه گذاری مسکن

افزایش ساخت و تولید مسکن بر افزایش وام خرید اولویت دارد

افزایش ساخت و تولید مسکن بر افزایش وام خرید اولویت دارد

رستم قاسمی: مذاکره با خارجی‌ها برای ساخت مسکن به نتیجه نرسیده است

ساخت و ساز غیرمجاز در لرستان رو به افزایش است

ساخت و ساز غیرمجاز در لرستان رو به افزایش است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: تغییر غیرقانونی زمین های کشاورزی، روستایی و ساخت و ساز غیرمجاز در شهرهای استان رو به افزایش است.

گودرز امیری روز چهارشنبه در کارگروه پیشگیری و برخورد با ساخت و ساز و تغییر کاربری غیرمجاز اظهار داشت: تغییر کاربری اراضی و ساخت و ساز غیرمجاز در روستاها، مناطق کشاورزی و حتی حوزه شهری استان در حال گسترش می باشد که ورود موثر دستگاه های متولی از جمله بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، جهادکشاورزی، راه و شهرسازی، نیروی انتظامی و قضایی در این خصوص ضروری است.

 

وی تاکید کرد: اگر دستگاه دولتی اقدام به ساخت و ساز غیر مجاز ‌کند علاوه بر طرح در جلسه ماده ۱۰۰، برای پیگیری قضایی به دستگاه امنیتی معرفی خواهد شد.

 

وی اظهار داشت: نباید در تخریب بناهایی که به هر شکلی غیرمجاز ساخته می‌شوند تبعیضی صورت گیرد بلکه بایستی با تسریع در طی مراحل قانونی و هماهنگی نهادهای امنیتی و قضایی برخورد و اقدام لازم به عمل آید.

 

امیری بیان کرد: براساس قانون جلوگیری از خرد کردن اراضی کشاورزی، اداره کل ثبت اسناد و املاک حق تفکیک و واگذاری اراضی را ندارد و در صورت مشاهده خرید و فروش اراضی به عنوان ملک مسکونی، واحد حقوقی دستگاه موظف است تا از بنگاه معاملاتی و طرفین به دستگاه قضایی شکایت کند.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان اضافه کرد: اگر افرادی در ساخت ‌و سازهای غیرمجاز موفق به گرفتن انشعاب از دستگاه‌های خدمات رسان شده‌اند بایستی طبق قانون منع فروش اراضی غیرمسکونی، با متخلفان برخورد شود و به مراجع قانونی معرفی شوند.

 

امیری یادآور شد: ساخت‌ و سازهای غیرمجاز منجر به توسعه بی‌رویه شهر و رعایت نشدن اصول فنی و شهرسازی می‌شود.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها