رکوردشکنی خرید مسکن توسط ایرانی‌ها در ترکیه در مرداد ۱۴۰۰

رکوردشکنی خرید مسکن توسط ایرانی‌ها در ترکیه در مرداد ۱۴۰۰

گودال‌های ترسناک تهران

گودال‌های ترسناک تهران

رکود بازار مسکن سنگین‌تر شد

بهشت ساخت و ساز غیر مجاز در تهران کدام منطقه است؟

5 راه حل برای کاهش قیمت خانه چیست؟

5 راه حل برای کاهش قیمت خانه چیست؟

برج آزادی، نماد مفاوت در برابر بی مهری ها

ساخت و ساز غیرمجاز در لرستان رو به افزایش است

ساخت و ساز غیرمجاز در لرستان رو به افزایش است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: تغییر غیرقانونی زمین های کشاورزی، روستایی و ساخت و ساز غیرمجاز در شهرهای استان رو به افزایش است.

گودرز امیری روز چهارشنبه در کارگروه پیشگیری و برخورد با ساخت و ساز و تغییر کاربری غیرمجاز اظهار داشت: تغییر کاربری اراضی و ساخت و ساز غیرمجاز در روستاها، مناطق کشاورزی و حتی حوزه شهری استان در حال گسترش می باشد که ورود موثر دستگاه های متولی از جمله بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، جهادکشاورزی، راه و شهرسازی، نیروی انتظامی و قضایی در این خصوص ضروری است.

 

وی تاکید کرد: اگر دستگاه دولتی اقدام به ساخت و ساز غیر مجاز ‌کند علاوه بر طرح در جلسه ماده ۱۰۰، برای پیگیری قضایی به دستگاه امنیتی معرفی خواهد شد.

 

وی اظهار داشت: نباید در تخریب بناهایی که به هر شکلی غیرمجاز ساخته می‌شوند تبعیضی صورت گیرد بلکه بایستی با تسریع در طی مراحل قانونی و هماهنگی نهادهای امنیتی و قضایی برخورد و اقدام لازم به عمل آید.

 

امیری بیان کرد: براساس قانون جلوگیری از خرد کردن اراضی کشاورزی، اداره کل ثبت اسناد و املاک حق تفکیک و واگذاری اراضی را ندارد و در صورت مشاهده خرید و فروش اراضی به عنوان ملک مسکونی، واحد حقوقی دستگاه موظف است تا از بنگاه معاملاتی و طرفین به دستگاه قضایی شکایت کند.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان اضافه کرد: اگر افرادی در ساخت ‌و سازهای غیرمجاز موفق به گرفتن انشعاب از دستگاه‌های خدمات رسان شده‌اند بایستی طبق قانون منع فروش اراضی غیرمسکونی، با متخلفان برخورد شود و به مراجع قانونی معرفی شوند.

 

امیری یادآور شد: ساخت‌ و سازهای غیرمجاز منجر به توسعه بی‌رویه شهر و رعایت نشدن اصول فنی و شهرسازی می‌شود.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها