۷۰ درصد درآمد هر خانوار تهرانی صرف مسکن می‌شود

آغاز عملیات اجرایی ۷۵۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن

آپارتمان‌سازی در کمین خانه‌های تاریخی نیوساید اهواز

آپارتمان‌سازی در کمین خانه‌های تاریخی نیوساید اهواز

تمدید قراردادهای اجاره در سال ۱۴۰۰ به دلیل شیوع کرونا

تمدید قراردادهای اجاره در سال ۱۴۰۰ به دلیل شیوع کرونا

تخریب ۶۲ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در جنوب تهران

مژگان و گیسو حریری

سازمان‌های خدمت رسان به متخلفان ساخت و ساز خدمات ارائه ندهند

سازمان‌های خدمت رسان به متخلفان ساخت و ساز خدمات ارائه ندهند

جواد رحمتی روز سه شنبه در جلسه کارگروه زیربنایی، توسعه شهری، روستایی و عشایری، آمایش سرزمین و محیط زیست استان، قانون را فصل الخطاب تمامی تصمیمات مسئولان دانست و گفت: رعایت قوانین و جوانب حقوقی مختلف در تمامی تصمیمات باید بیش از پیش مورد توجه مسئولان دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد تا از اتلاف زمان، منابع و امکانات در اجرای پروژه‌های مختلف جلوگیری شود.

وی با تاکید بر جلوگیری از توسعه بی دلیل حریم شهرها در استان تاکید کرد: توسعه حریم شهرها باید با لحاظ تمامی شاخص‌های توسعه ای و همراه با اعطای کاربری‌های هدایت شده باشد.
رحمتی بر اتخاذ تصمیمات مناسب برای واگذاری زمین و احداث مسکن مناسب برای افراد فاقد مسکن در جامعه تاکید کرد و گفت: افزایش تولید زمین در شهرها و ایجاد بسترهای مناسب برای رونق ساخت و ساز از ضرورت‌های فعلی جامعه است که باید توان خرید مردم و افراد فاقد مسکن نیز در چنین تصمیماتی، مورد توجه قرار گیرد.

وی عنوان کرد: حضور مسئولان شهری و شهرستانی شهرها در جلساتی همچون بررسی طرح‌های جامع می تواند نقش موثری اجرای سریع پروژه‌های مختلف و تسلط کامل مسئولان امر به موضوعات مختلف شهری داشته باشد.

رحمتی خواستار توجه مسئولان شهری بناب به بهبود سیمای شهری در این شهر شد و گفت: متاسفانه از سالیان گذشته به موضوع سیمای شهری و اقتصاد مسکن در این شهرستان، توجه چندانی نشده است که باید با تلاش مسئولانه تمامی دستگاه‌های اجرایی و رعایت دقیق ضوابط فنی و معماری، بی توجهی‌های چندین ساله به این موضوع، خاتمه یابد.

وی مشکلاتی همچون افزایش مهاجرت و حاشیه نشینی را نتیجه انفعال و بی‌برنامگی برخی مسئولان دانست و عنوان کرد: همه در قبال موضوعاتی همچون مهاجرت به شهرهای بزرگ و توسعه بی رویه حاشیه نشینی، مسئول هستیم و باید با نگرش‌های جدید و قابل اجرا، برنامه‌های توسعه‌ای را پیش ببریم.

موضوعاتی همچون درخواست شهرداری در خصوص تغییرات ضابطه احداث بنا طرح جامعه شهر اهر، نقشه اصلاحی حریم شهر خواجه، پرونده سرمایه گذاری معاینه فنی خودرو سبک کلیبر و طرح جامعه شهر بناب در این جلسه بررسی شد.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها