محلات تاریخی ساری مرمت و بازسازی می‌شود

سرپرست شهرداری منطقه بافت کهن و تاریخی مرکز مازندران از مرمت و بازسازی محلات تاریخی ساری خبر داد.
به گزارش ساخت تی وی، سید علی نورانی گفت: محدوده شهرداری منطقه بافت تاریخی و کهن ساری ۱۳۴ هکتار از مناطق یک و دو شهری را شامل می‌شود و هدف از ایجاد شهرداری منطقه بافت کهن و تاریخی، حفظ و نگهداری بناهای تاریخی، مرمت، بازسازی و بازآفرینی محله‌های تاریخی است. تجمیع املاک مخروبه کوچک، جهت احداث بناهای جدید برای توسعه شهر ساری و رفاه شهروندان در دستور کار شهرداری این منطقه قرار دارد.
سرپرست شهرداری منطقه بافت کهن و تاریخی ساری با اشاره به اینکه این منطقه برای برگزاری هرچه بهتر رویداد ۲۰۲۲ در حال برنامه‌ریزی است، تصریح کرد: با راه اندازی این شهرداری، بخشی از زیرساخت ‌ گردشگری ساری فراهم می‌شود. زنده نگه داشتن خاطرات مردم شهر در این منطقه اولویت فعالیت‌های ما خواهد بود.

وی عنوان کرد: بازپیرایی «میدان ساعت» و زیبایی بصری این میدان تاریخی که یادآور خاطرات نسل‌ها از گذشته تا امروز بوده از اولین اقدامات شهرداری منطقه کهن و تاریخی ساری بوده که آغاز شده است.
نورانی اظهار داشت: همسان سازی تابلوهای مغازه‌ها در خیابان جمهوری اسلامی با همکاری اصناف، کسبه و شهروندان آغاز شده که قطعا گام مؤثری در زیبایی بصری هسته مرکزی بافت کهن شهر ساری خواهد داشت.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها