معاون استاندار تهران: مجوز ساخت و ساز در اراضی شمال و شمال شرق تهران صادر نمی‌شود

معاون استاندار تهران: مجوز ساخت و ساز در اراضی شمال و شمال شرق تهران صادر نمی‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران گفت: مجوز ساخت و ساز در اراضی شمال و شمال شرق تهران صادر نمی‌شود و به زودی در خصوص برخی ساخت و سازهای غیرمجاز قانون اجرا می‌شود.

 

به گزارش مهر، عبدالرضا چراغعلی عصر سه شنبه در جلسه شورای عالی راه و شهرسازی که با حضور وزیر راه و شهرسازی و با دستور کار ارائه گزارش استانداری تهران پیرامون پیشرفت فرآیند تهاتر و فرآیند معوض برای مالکین تعاونی‌های شمال و شمال شرق استان برگزار شد اظهار داشت: آزادسازی و بازگرداندن این اراضی به صورت فضای سبز عمومی مورد تاکید استانداری تهران است.

 

وی ادامه داد: بدون شک ساخت و ساز در اراضی واگذار شده تحت عنوان تعاونی‌های ۳۳ گانه شمال و شمال شرق پایتخت منتفی است و تنها راه برون رفت از مشکلات، تمهیدات دولت و امکان سنجی های به عمل آمده به استناد طرح‌های توسعه شهری که اخیراً تصویب شده برای نقاط جدید جمعیتی و اسکان اعضا تعاونی‌های مذکور از طریق انجام فرایند تهاتر و تأمین معوض می‌باشد.

 

وی سپس تصریح کرد: با عزم راسخ و همکاری دولت، وزارت خانه‌های راه و شهرسازی، کشور و استانداری تهران آزادسازی دامنه جنوبی البرز به عنوان یک ضرورت پیگیری می‌شود؛ در همین راستا سایر اراضی پیشنهادی استانداری تهران به منظور تأمین عوض تعاونی‌های ۳۳ گانه به قید فوریت در دستور کار قرار گرفته و کمیته اجرایی فرایند تهاتر و کمیته‌های فنی و حقوقی جهت سیر مراحل قانونی تأمین معوض و تعیین حقوق مالکانه اعضا آغاز به کار می‌کنند.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران گفت: در روزهای آینده عملیات آماده سازی اراضی واصفجان (شهر جدید پردیس) به عنوان اولین نقطه مصوب تأمین عوض با همکاری شرکت عمران شهر جدید پردیس آغاز و بر اساس زمان ثبت نام و اعلام آمادگی اعضا تعاونی‌های موصوف نسبت به جایگزینی تعاونی‌های مسکن در سایت‌های جدید اقدام می‌شود.

 

چراغعلی در ادامه بیان کرد: تا پایان سال ضمن فعال سازی کمیته‌های فنی و اجرایی و حقوقی انجام فرایند تهاتر سرعت بیشتری پیدا می‌کند و حتماً در کنار ارزش گذاری و معادل سازی اراضی در اختیار اعضا تعاونی‌ها، حقوق مالکانه ایشان نیز در نظر گرفته می‌شود و بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری مشکل این اعضا توسط دولت و با استفاده از همه ظرفیت‌های ملی و استانی رفع خواهد شد.

 

وی در پایان جلسه افزود: به هیچ وجه اجازه ساخت و ساز در اراضی یاد شده صادر نمی‌شود و در خصوص برخی ساخت و سازهای غیرمجاز صورت گرفته به زودی قانون اجرایی می‌شود و همچنین خود را مجاب به تأمین اراضی معوض برای اعضا تعاونی‌های مسکن مورد بحث می‌دانیم.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها