موزه هزار

ساختمان موزه هزار، آسمان خراشی با اسکلت خارجی (2)

ضرورت توسعه ساخت و ساز با حفظ سهم باغات

معرفی هنرمندان حرفه‌ای به جامعه معماری در نمایشگاه گروهی «بن‌آرت»

شهر تورنتو

بردن سیمان به بورس بهترین کار ممکن است!

بردن سیمان به بورس بهترین کار ممکن است!

تغییر جنس بساز و بفروش‌های بازار مسکن

مقابله با ساخت وساز غیر مجاز با هماهنگی دستگاهها

مقابله با ساخت وساز غیر مجاز با هماهنگی دستگاهها

برخورد با تخلفات ساخت و سازغیر مجاز ؛نیازمند افزایش هماهنگی بین دستگاه های اجرایی و قضایی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی در جلسه بررسی وضعیت ساخت و سازهای غیرمجاز با اشاره به اهمیت هماهنگی بین دستگاه های اجرایی و قضایی استان، گفت: دستگاه های استانی به ویژه جهاد کشاورزی و یگان حفاظت از اراضی وظیفه سنگینی در راستای برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز بر عهده دارند.

 

رحمانی رضائیه افزود : سوءاستفاده و سودجویی هایی که از بابت ساخت و سازهای غیرمجاز در استان انجام می پذیرد در آینده صدمات جبران ناپذیر اجتماعی و زیست محیطی به بار خواهد آورد.

 

وی با تاکید بر جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز، خاطر نشان کرد:بایستی دستگاه های مربوطه به ویژه دستگاه های اجرایی و قضایی هماهنگی و عزم لازم برای برخورد با سودجویان و متخلفان را داشته باشند. هماهنگی بین دستگاه ها سرعت عمل اجرای احکام را بالا برده و از سودجویی هایی آتی جلوگیری خواهد کرد.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی، ضمن تاکید بر حفظ حرمت متخلفان در اجرای احکام و تخریب ساختمان ها، گفت: ظرفیت تمامی دستگاه های مربوطه به ویژه جهاد کشاورزی و یگان حفاظت از اراضی برای جلوگیری هر چه بیشتر ساخت و سازهای غیرمجاز به کار گرفته شود.

 

وی همچنین با اشاره به ویلاسازی در اطراف شهرها، عنوان کرد: راهداری وظیفه نظارت بر ساخت و سازها در حریم جاده و دهیاری ها وظیفه نظارت بر اقدامات در محدوده مدیریتی خود را بر عهده دارند. همچنین شهرداری ها نیز باید بیش از پیش به ساخت و سازهای محدوده شهری توجه داشته باشند.

 

رحمانی یادآور شد: برخی ساخت و سازها نظم شهر را بر هم زده که ضروری است هماهنگی هایی لازم با تمام دست اندرکاران ذیربط ایجاد شده و تصمیمات واحدی در کمیسیون ها اتخاذ شود تا چهره و نمای شهر مناسب باشد.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها