برج آزادی، نماد مفاوت در برابر بی مهری ها

قیمت ملک امسال باید ۳۰ درصد کاهش پیدا کند/رکود موجود در بخش مسکن تورمی نیست و قیمت ها روند نزولی دارد

قیمت ملک امسال باید ۳۰ درصد کاهش پیدا کند/رکود موجود در بخش مسکن تورمی نیست و قیمت ها روند نزولی دارد

عضو کمیسیون عمران مجلس: ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در اجرای طرح جهش تولید مسکن حمایت می‌شود

مجروح شدن شهردار ناحیه ۳ منطقه ۱۹ با ضربات چاقو در هنگام ماموریت

ردپای برخی مدیران در ساخت و سازهای غیرمجاز

ردپای برخی مدیران در ساخت و سازهای غیرمجاز

پول مسکن نداریم!

منصوری: با ساخت و ساز غیرمجاز به‌شدت برخورد می‌کنیم

منصوری: با ساخت و ساز غیرمجاز به‌شدت برخورد می‌کنیم

منصوری: با ساخت و ساز غیرمجاز به‌شدت برخورد می‌کنیم

استاندار تهران یکی از عوامل بروز خسارات مالی و جانی در سیل اخیر را ساخت و ساز‌های غیرمجاز در سال‌های اخیر عنوان کرد و گفت: اجازه این اقدام را به هیچ فرد و گروهی نمی‌دهیم.

محسن منصوری درباره ساخت و سار‌های غیرمجاز افزود: در سال‌های اخیر شاهد ساخت و ساز‌های غیرمجاز در سطح استان بودیم که در سیل اخیر به ویژه در امامزاده داود (ع) این اقدام غلط موجب خسارات زیاد جانی و مالی شد.

 

وی اظهارداشت: بسیاری از رستوران‌ها و اماکن تفریحی در حریم و بستر رودخانه ساخته شده بود و نظارت در این ساخت و ساز‌ها بسیار ضعیف بود.

 

استاندار تهران ادامه داد: در یک سال اخیر با نظارت و جدیت اجازه ساخت و ساز غیرمجاز را ندادیم و می‌توان اعلام کرد که در این مدت، ساخت و ساز غیرمجاز در سطح استان تهران صفر درصد بوده است.

 

وی تاکید کرد: ساخت و ساز غیرمجاز علاوه بر تخریب محیط زیست به حقوق مادی و معنوی افراد نیز آسیب می‌رساند به همین منظور خط قرمز ما مبارزه با زمین خواری و ساخت و ساز غیرمجاز است.

 

منصوری خاطرنشان کرد: در این زمینه، جلسات منظم و هفتگی در محل استانداری و فرمانداری شهرستان‌ها برگزار می‌شود و هرگونه ساخت و ساز در سطح استان رصد و بررسی می‌شود.

 

وی یادآور شد: فرمانداران نیز نمایندگان تام الاختیار از سوی استاندار در زمینه مبارزه با ساخت و ساز غیرمجاز محسوب می‌شوند و در این راستا به صورت شبانه روزی تلاش می‌کنند تا دست سودجویان از اراضی ملی و کشاورزی قطع شود.

 

استاندار تهران درباره آخرین اقدامات در مناطق سیل زده گفت: عملیات جمع آوری گل و لای و پاکسازی مناطق انجام شده و مسیر‌های مناطق سیل زده بازگشایی و تلاش داریم که عملیات بازسازی منازل نیز با همکاری بنیاد مسکن انجام شود.

 

به گفته وی، میزان خسارات نیز تا حدودی مشخص شده و با همکاری دولت تلاش داریم از محل اعتبارات ستاد مدیریت بحران این میزان خسارات تخصیص و کار بازسازی مناطق آغاز شود.

 

گفتنی است بامداد پنج شنبه ۶ مرداد سیل به روستا‌های امامزاده داود (ع) و مزداران فیروزکوه موجب کشته شدن بیش از ۴۰ نفر شد.

 

این سیل موجب تخریب بخش قابل توجهی از اراضی کشاورزی و خانه‌های روستایی شد.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها