مجلس به احتکار ۳ میلیون خانه پایان داد

مجلس به احتکار ۳ میلیون خانه پایان داد

رعایت دستورالعمل ساخت‌وساز در پهنه‌های گسلی الزامی است

رعایت دستورالعمل ساخت‌وساز در پهنه‌های گسلی الزامی است

چشم‌انداز خوبی از بازار مسکن می‌بینیم

تایید نهایی 102 هزار متقاضی تهرانی در نهضت ملی مسکن

تایید نهایی 102 هزار متقاضی تهرانی در نهضت ملی مسکن

قیمت مسکن در ۱۰ سال اخیر افزایش ۱۶۰۰ درصدی داشته

آمار صدور پروانه‌های ساختمانی در پایتخت در سال ۱۴۰۰ اعلام شد

نظارتی بر ساخت و سازها وجود ندارد

نظارتی بر ساخت و سازها وجود ندارد

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به سود ۳۰۰ درصدی سازندگان مسکن، گفت:‌ سازمان نظام مهندسی ساختمان نظارتی بر ساخت و سازها ندارد.

اسماعیل حسین زهی درباره قیمت لجام گسیخته ساخت و ساز در کشور، اظهار کرد: درست است که فولاد به ارز وابستگی دارد اما نه در حدی که عده ای به این بهانه قیمت ها را بالا برده اند.

 

وی افزود: قیمت تمام شده فولاد حداکثر کیلویی 4200 تومان است اما به قیمت 12 هزار تومان فروخته می شود و همین کار بهانه ای برای افزایش قیمت ساخت مسکن می شود. این در حالی است که دستمزد کارگر به ریال پرداخت می شود نه دلار. باید قانون شفافی داشته باشیم تا وقتی فولاد را صادر کنیم بتوانیم ارز حاصل از آن را هم وارد کشور کنیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تاثیر صادرات فولاد بر افزایش قیمت ساخت و سازها، ادامه داد: متأسفانه نظارت عالیه ای از سوی نظام مهندسی ساختمان و دیگر ارگان های ذیربط بر ساخت و سازها صورت نمی گیرد.

 

حسین‌زهی گفت: با وجود اینکه 40 درصد از واحدهای مسکونی شهرها فاقد مشتری هستند، اما مردم به خاطر ترس از افزایش قیمت ها در این حوزه سرمایه گذاری می کنند.

 

وی همچنین با اشاره به سود 200 تا 300 درصدی در ساخت مسکن معمولی گفت: یکی از راهکارها، اصلاح قوانین موجود و وضع قوانین جدید به نفع کشور است، اما عمده طرح ها و لوایحی هم که ارائه می شوند موازی کاری است.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها