صدور 4 هزار و 381 مورد پروانه ساختماني در شهر تهران

زمان انتظار برای خرید مسکن در ایران چقدر است؟

زمان انتظار برای خرید مسکن در ایران چقدر است؟

ساخت ۲.۵ میلیون متر مسکن در تهران، مجوز گرفت

هزینه ساخت هر متر مربع واحد مسکن ملی اعلام شد

حکایت "کمیسیون ماده ۱۰۰"؛ می‌سازم، جریمه‌اش را می‌دهم

برج آزادی، نماد مفاوت در برابر بی مهری ها

نظارتی بر ساخت و سازها وجود ندارد

نظارتی بر ساخت و سازها وجود ندارد

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به سود ۳۰۰ درصدی سازندگان مسکن، گفت:‌ سازمان نظام مهندسی ساختمان نظارتی بر ساخت و سازها ندارد.

اسماعیل حسین زهی درباره قیمت لجام گسیخته ساخت و ساز در کشور، اظهار کرد: درست است که فولاد به ارز وابستگی دارد اما نه در حدی که عده ای به این بهانه قیمت ها را بالا برده اند.

 

وی افزود: قیمت تمام شده فولاد حداکثر کیلویی 4200 تومان است اما به قیمت 12 هزار تومان فروخته می شود و همین کار بهانه ای برای افزایش قیمت ساخت مسکن می شود. این در حالی است که دستمزد کارگر به ریال پرداخت می شود نه دلار. باید قانون شفافی داشته باشیم تا وقتی فولاد را صادر کنیم بتوانیم ارز حاصل از آن را هم وارد کشور کنیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تاثیر صادرات فولاد بر افزایش قیمت ساخت و سازها، ادامه داد: متأسفانه نظارت عالیه ای از سوی نظام مهندسی ساختمان و دیگر ارگان های ذیربط بر ساخت و سازها صورت نمی گیرد.

 

حسین‌زهی گفت: با وجود اینکه 40 درصد از واحدهای مسکونی شهرها فاقد مشتری هستند، اما مردم به خاطر ترس از افزایش قیمت ها در این حوزه سرمایه گذاری می کنند.

 

وی همچنین با اشاره به سود 200 تا 300 درصدی در ساخت مسکن معمولی گفت: یکی از راهکارها، اصلاح قوانین موجود و وضع قوانین جدید به نفع کشور است، اما عمده طرح ها و لوایحی هم که ارائه می شوند موازی کاری است.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها