۳ نسل در ساخت و ساز از دنیا عقب هستیم

۳ نسل در ساخت و ساز از دنیا عقب هستیم

برج کریک

برج کریک دبی، ساخت بلندترین سازه جهان (1)

قوانین سخت گیرانه سرمایه گذاران بخش مسکن را از قزوین فراری داده است

مقابله با ساخت و ساز‌های غیر مجاز نیازمند اصلاح فرآیندها است

ساخت‌وساز متخصص می‌خواهد نه سرمایه‌دار کارفرماها مهندسانی را جذب می‌کنند که کمترین قیمت را پیشنهاد دهند

مونترال

شهر مونترال

ورود دادستان شهریار به ساخت و سازهای غیرمجاز در باغستان

ورود دادستان شهریار به ساخت و سازهای غیرمجاز در باغستان

دادستان شهریار با اشاره به ورود دستگاه قضایی به حوزه تخلفات و ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز شهر باغستان و اعلام نتایج آن طی هفته‌های آینده، گفت: از شهروندان تقاضا داریم آدرس محل‌هایی که در آن دلالان اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز می‌کنند در اختیار دادستانی قرار دهند.
به گزارش خبرگزاری فارس از شهریار، حمید عسگری پور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهریار ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه شهر باغستان اظهار داشت: حسب بررسی‌های انجام شده از ابتدای حضور در این سمت آسیب‌ها و ناهنجاری‌های بسیاری در حوزه شهرستان شهریار وجود داشته که سیاست‌های کیفری و جنایی برای حل این مشکلات تعریف شد و حدود ۲۰ طرح منسجم در حوزه قضایی شهریار اجرا شده است.
وی افزود: اجرای این طرح‌ها به معنای مرتفع شدن این مشکلات نیست و زمانی این مشکلات و آسیب‌ها از بین می‌روند که تمامی ارگان‌ها و نهادها و مدیریت شهری اهتمام لازم را داشته باشند.
دادستان شهریار بیان داشت: در سال گذشته ۳ هزار واحد صنفی غیرمجاز پلمب شد که ۲۷۱۹ واحد اقدام به اخذ مجوز و پروانه کردند و در حوزه مبارزه با مواد مخدر حدود ۴۵ منزل مسکونی که محل خرید و فروش و توزیع مواد مخدر بود پلمب شد و اموال آن‌ها شناسایی شد اما به معنای ریشه کن کردن مواد مخدر در شهرستان نبوده و هنوز یکی از معضلات شهرستان است.
عسگری پور گفت: مبارزه با فساد قدری دشوار و قابل تامل‌تر است و با حضور آیت الله رئیسی مبارزه با فساد جدی و مدیریت شده اعمال شده و از دستگاه قضایی نیز آغاز شد و در سایر پرونده‌های دستگاه‌ها و نهادها پیگیری شد.
وی ادامه داد: یکی از وظایف دادستانی مبارزه با فساد به صورت قاطع، دقیق و بدون تبعیض است و هیچ خط قرمزی در این موضوع وجود ندارد و طی بررسی‌های ما فسادی ریشه دار در برخی ادارات و شهرداری‌های شهرستان شهریار نمایان شد که در برخی موارد به عنوان حق شناخته شده بود.
عسگری پور اضافه کرد: چطور است که باغ تالارهای چند ده میلیاردی ساخته می‌شود یا در کوچه‌های باریک جواز ساختمان ۸ طبقه داده می‌شود اما کسی کاری ندارد و برای سایر ساخت و سازها چه قانونی و غیرقانونی با سرعت وارد می‌شوند.
وی ادامه داد: یکی از مصادیق فساد ساخت‌و‌ساز غیرمجاز است و طی رصد انجام شده مشخص شد قسمتی از اموال شهرداری‌ها که اکثر یا تمامی آن نصیب شهرداری نمی‌شود، از این حوزه است.
دادستان شهریار بیان داشت: شهر باغستان با توجه به پتانسیل‌های خود جذابیت بالایی برای ساخت و ساز دارد اما مردم از تبعیض‌ها گله دارند و پول این ساخت و سازها به دلیل عدم حضور در ردیف بودجه و نامشروع بودن به جاهایی داده می‌شود که محل تامل است.
عسگری پور گفت: متاسفانه برخی از مسؤولین ما علی رغم اطلاع از نامشروع بودن پول دریافتی از شهردار و شورای اسلامی، باز آن را دریافت می‌کنند و ردیف بودجه‌های شهرداری مشخص است و پس پولی که به بسیاری از نهادها و ادارات داده می‌شود از ساخت و ساز غیرمجاز تامین می‌شود.
وی ادامه داد: قانونا شهرداری نمی‌تواند به ادارات و دستگاه‌ها کمک کند اما شهردار برای تامین مطالبات و خواسته‌های مسؤولان و ادارات باید اجازه ساخت و ساز غیرمجاز را به تعدادی بدهد.
وی ادامه داد: کسی که خود آلوده به فساد باشد نمی‌تواند با فساد مبارزه کند و در خصوص مطالب بیان شده امام جمعه محترم باغستان نیز مطالبه به حق ایشان است و از تمام مردم تقاضامندم که اگر دلالانی اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز می‌کنند آدرس محل‌ها را برای ورود دادستانی در اختیار ما قرار دهند و همین طور در خصوص خرید و فروش مواد مخدر که امیدواریم با کمک شما عزیزان این معضلات را حل کنیم.
دادستان شهریار تصریح کرد: در خصوص مطالب بیان شده و تخلفات شهر باغستان ان‌شالله در هفته‌های آینده به آن ورود خواهیم کرد و نتایج آن از طریق رسانه‌های عمومی اعلام خواهد شد.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها