وقتی سبزترین دانشگاه ایتالیا عامل تحول مصرف انرژی می شود

دانشگاه یونیکال کالابریا در ایتالیا، با استفاده از شیوه هایی نوین در سال های اخیر مصرف انرژی را متحول کرده‌ و توانسته سالانه بیش از نیم میلیون یورو در هزینه انرژی خود صرفه‌جویی کند.

به گزارش ساخت تی وی به نقل از یورونیوز، دانشگاه یونیکال کالابریا در ایتالیا، با وسعتی بیش از ۲۰۰ هکتار، بزرگترین پردیس دانشگاهی ایتالیا و از سبزترین پردیس‌های اروپاست. حدود ۳۰ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که حدود هزار نفر آنان دانشجوی خارجی اند. این مکان تمام موارد مورد نیاز یک دانشگاه مدرن ازجمله فضای سبز، سالن مطالعه، کلاس‌های درس، آزمایشگاه‌ها و یک سیستم جدید انرژی سبز را دارد.

در سال‌های اخیر این دانشگاه شیوه تولید و مصرف انرژی را متحول کرده‌ و انرژی گرمایی زمین، انرژی فتوولتائیک و انرژی خورشیدی را برای تولید انرژی پاک و ایجاد یک پردیس سبزتر ترکیب کرده‌ است. این امر همچنین باعث شده‌ تا این دانشگاه سالانه بیش از نیم میلیون یورو در هزینه انرژی خود صرفه‌جویی کند.

نیکولا لئونه، رئیس دانشگاه کالابریا اظهار کرد: ساختن یک پردیس پیشرفته در کالابریا چالش بزرگی بود. کالابریا یکی از فقیرترین مناطق اروپاست و منابع زیادی ندارد. اما این دانشگاه توانسته است از بودجه تخصیص داده شده کمیسیون اروپا بهره ببرد. کل بودجه برای این تحول در انرژی مصرفی، ۱۸ میلیون یورو بود که ۷۵ درصد آن توسط سیاست انسجام اروپا تامین شده‌ است.

در محوطه دانشگاه ۹۶ ساختمان مکعب‌مانند توسط یک پل مرکزی به هم متصل شده اند. این ساختمان‌ها توسط یک سیستم هوشمند از ۳۳ هزار لامپ ال‌ای‌دی کنترل از راه دور روشن می‌شوند. این سیستم به تنهایی انتشار دی‌اکسیدکربن را به میزان زیادی کاهش می‌دهد.

همچنین این دانشگاه انرژی زمین را با استفاده از یک سیستم ژئوترمال و انرژی خورشیدی را با استفاده از پنل‌های خورشیدی و فتوولتائیک مهار می‌کند. مدیریت انرژی در ایجاد یک پردیس سبز، ضروری است و این مدیریت چیزی فراتر از اندازه‌گیری دماست.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها