قیمت خانه چگونه به ثبات می‌رسد؟

قیمت خانه چگونه به ثبات می‌رسد؟

بررسی تحولات در ساخت و ساز با بکارگیری نانو بتن فوق سبک

بررسی تحولات در ساخت و ساز با بکارگیری نانو بتن فوق سبک

استان زنجان در طرح اقدام ملی مسکن خوب عمل کرد

برخی پزشکان ساخت و ساز می‌کنند

برخی پزشکان ساخت و ساز می‌کنند

سیمان به زودی ارزان می شود

سیمان به زودی ارزان می شود

بالغ بر 20 میلیون نفر در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند

۱۲ هکتار اراضی واگذار شده در شهرک‌های صنعتی استان مرکزی آزادسازی شد

۱۲ هکتار اراضی واگذار شده در شهرک‌های صنعتی استان مرکزی آزادسازی شد

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی گفت: ۱۲ هکتار اراضی واگذار شده در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان که هیچ اقدامی در خصوص ساخت و ساز و راه‌اندازی واحد تولیدی در آن‌ها صورت نگرفته بود، آزادسازی شد.

 

طیب میرزایی: با توجه به اینکه زمین قابل واگذاری با کاربری صنعتی به متقاضیان به خصوص در اراک، ساوه و زرندیه بسیار محدود است آزادسازی زمین‌هایی که در گذشته واگذار شده و بلاتکلیف مانده بودند، در دستور کار قرار گرفته است.

 

وی ادامه داد:  ۵۹ قرارداد همکاری با متقاضیان در عرصه‌های واگذار شده صنعتی بلاتکلیف امسال  فسخ و ۱۲ هکتار زمین نیز آزادسازی شد و یک هکتار دیگر نیز به‌زودی تعیین تکلیف می‌شود.

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی اضافه کرد: ۲۰۰ پرونده دیگر نیز در خصوص زمین‌های واگذار شده بلااستفاده در دست بررسی است که به‌زودی تعیین تکلیف شده و این اراضی آزاد شده در اختیار صنعتگران و تولیدکنندگان واقعی قرار می‌گیرد.

 

میرزایی اظهار داشت: ۱۳۲ نشست حل اختلاف در سال جاری با افرادی که زمین از شهرک‌های صنعتی دریافت و اقدامی در این اراضی نکرده‌اند تشکیل شد که ۵۹ مورد به‌دلیل شرایط اقتصادی و نبود دستگاه‌های مورد نیاز امکان ساخت نداشتند و در این راستا فرصت دوباره به آن‌ها داده شد اما، مابقی که کفایت و انگیزه برای بهره‌وری صنعتی از آن‌ها نبود، فسخ قرارداد شد.

 

وی بیان کرد: کمبود زمین قابل واگذاری یکی از مهمترین مشکلات شهرک‌های صنعتی استان مرکزی است و باید در هر شرایطی این کمبودها جبران و به متقاضیان زمین واگذار شود.

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی گفت: با وجود اینکه بر اساس قانون انتقال خدمات تا درواحد تولیدی از وظایف اصلی نهادهای خدماتی است اما،در این راستا کار مناسبی صورت نگرفته و حتی امکانات تا در شهرکیاا ناحیه صنعتی  نیزمنتقل نشده که این مهم باعث مشکلاتی در واگذاری زمین به متقاضیان شده است.

 

۳۸ شهرک و ناحیه صنعتی در استان مرکزی فعالیت می‌کنند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها