۳۵۰ ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی شهرستان چهارباغ تخریب شد

۳۵۰ ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی شهرستان چهارباغ تخریب شد

کرج – ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی چهارباغ از تخریب ۳۵۰ مورد ساخت و ساز غیر مجاز درسطح ۱۰۶ هکتار از اراضی کشاورزی و باغات این شهرستان خبر داد.

کیانفر کاظمی روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: اعاده این اراضی به حالت اولیه در راستای اجرای تبصره۲ ماده ۱۰ قانون حفظ اراضی  زراعی و باغی و با حضور و نظارت نمایندگان دادستان عمومی و انقلاب ،  فرماندهی انتظامی ، پلیس پیشگیری از جرم، بنیاد مسکن و دستگاه های خدمات رسان این شهرستان انجام گرفت.

وی با هشدار به عوامل ساخت و ساز های غیر مجاز در اراضی کشاورزی و باغی چهاربا غ گفت : هر نوع احداث بنا اعم از دیوار کشی ، محوطه سازی، انباشت مصالح ، گودبرداری و استقرار کانکس و سایر مصادیق تغییر کاربری در سطح اراضی کشاورزی و باغات  این شهرستان چهار باغ غیر مجاز است و با خاطییان  طبق قانون برخورد خواهد شد.

کاظمی تخریب ساخت و سازهای اشاره شده در اراضی کشاورزی و باغات‌ این شهرستان تازه تاسیس را نخستین گام در برخورد با متخلفان عنوان کرد.

وی تصریح کرد: جهاد کشاورزی چهارباغ با تمام توان اجازه نخواهد داد اراضی کشاورزی این شهرستان دستخوش تغییر کاربری و سواستفاده عوامل سود جو و فرصت طلب شود.

مدیرجهاد کشاورزی چهار باغ به  مردم این شهرستان توصیه کرد به محض مشاهده هرگونه تخلف درتغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغات مراتب را از طریق  سامانه ۱۳۱ گزارش دهند  تا پس از طی مراحل اعمال قانون شود.

کاظمی بهترین راه برای جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی این شهرستان حاصلخیز  را استفاده کشاورزان از روش های  نوین کشاورزی عنوان کرد.

وی گفت: جهاد کشاورزی چهار باغ حامی و راهنمای کشاورزان در بهره گیری از روش های نوین کشاورزی است و از اجرای طرح های فناورانه  در اراضی این شهرستان استقبال می کند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها