178 بنای غیر مجاز مسکونی و تجاری در سنندج تخریب شد

178 بنای غیر مجاز مسکونی و تجاری در سنندج تخریب شد

مدیر اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری سنندج گفت: با حکم مراجع قضایی و در راستای پیشگیری از ساخت و ساز غیر مجاز178 بنای مسکونی و تجاری غیر مجاز در سنندج تخریب شد.
عبدالله صالحی در این گفت‌وگو، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین وظایف شهرداری، نظارت بر ساخت ‌و سازها در سطح شهر و جلوگیری از احداث بنای غیرمجاز است و در همین راستا بدون هیچگونه اغماضی با متخلفین برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: براساس قوانین شهرداریها موظف هستند بناهای مسکونی و تجاری را که بدون پروانه و به صورت غیرمجاز ساخته می شوند شناسایی و برخورد نمایند.

مدیر اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری سنندج بیان کرد: پس از شناسایی این بناها، نسبت به تعطیلی و پلمپ و تشکیل پرونده و ارجاع آنها به کمیسیون ماده صد اقدام می‌شود و بعد از صدور رای توسط کمیسیون، حکم اصلی اجرا خواهد شد.

صالحی اظهار داشت: بروز خطرات مالی و جانی، فقدان استحکام بنای ساخته شده، تخطی از قوانین و مقررات شهرسازی، آشفتگی سیمای بصری شهری از مهم‌ترین مشکلاتی است که ساخت و ساز غیرمجاز ایجاد خواهد کرد.

وی از تخریب 178 بنای مسکونی و تجاری غیر مجاز در 6 ماهه نخست سال‌جاری خبر داد و افزود: پس از رای صادره با حکم مراجع قضایی و همکاری نیروی انتظامی بناهای غیر مجاز تخریب شد.

مدیر اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری سنندج خاطرنشان کرد: 444 مورد جلوگیری از ساخت، 49 مورد برداشت مصالح، 133 مورد پلمپ و 19 مورد توقیف ماشین آلات از دیگر اقدامات انجام شده در نیمه نخست امسال است.

صالحی تصریح کرد: رفع تصرف دو هکتار زمین های اراضی ملی و مسکن در حاجی آباد و شهرک 5 آذر که به صورت باغ خصوصی تصرف شده بود و همچنین همکاری با گشت مشترک در اراضی ملی و کشاورزی در خصوص شناسایی و ارجاع پرونده آنها به مواضع ذیربط از دیگر اقدامات این شهرداری در 6 ماهه نخست سال‌جاری بود.

وی گفت: تخریب چهار مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی ملی در اسلام آباد ( تقتقان )، تخریب 23 مورد فونداسیون و پی کنی غیرمجاز در شهرک امام رضا در زمین های کشاورزی و نصب 6 عدد نیوجرسی جهت جلوگیری از تصرف زمین های اراضی ملی و مسکن نیز هم از دیگر اقدامات امسال بوده است.

مدیر اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری سنندج از شهروندان درخواست کرد: به هیچ عنوان به افراد سودجو و دلال اعتماد نکنید و نسبت به تهیه مجوز لازم برای بناهای ساختمانی خود اقدام کنید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها