سیمان به زودی ارزان می شود

سیمان به زودی ارزان می شود

سیمان به زودی ارزان می شود

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،کشاورز معاون امور معادن وزارت صمت در خصوص علت افزایش قیمت سیمان اظهار کرد: از چند ماه گذشته، وزارت صمت و مردم به علت گرانی سیمان دچار مشکل شدند که این افزایش قیمت و کاهش تولید در سیمان به علت کاهش و قطعی مکرر برق صورت گرفته است.

به طوری که در تیر و مرداد ماه، تولید سیمان به یک سوم کاهش پیدا کرده است.

خرید و فروش سیمان خارج از بورس کالا ممنوع شد

او تاکید کرد: وزیر صنعت معدن و تجارت از ابتدای ورود خود، پیگیر گرانی سیمان بود و طی چند روز اخیر جلسات زیادی مکررا برگزار شد. ما توانستیم با تمام توان میان وزارتخانه، انجمن‌ها و سازمان‌های تابع خود همبستگی واتحادی را برقرار کنیم و مقرر شد، تمامی  واحد‌های تولیدی سیمان و کارخانجات سیمان در بورس کالا ثبت نام کنند و از این به بعد به هیچ عنوان خارج از بورس کالا عرضه سیمان صورت نگیرد.

 

این مقام مسئول بیان کرد: در حال حاضر مشکل تولید سیمان هنوز به صورت کامل حل نشده و از اواخر تیر و اوایل مرداد ماه تولید سیمان نسبتا بهتر شده است. با شکل گیری بورس کالا و ورود کارخانجات سیمان در بورس، توانستیم تا حدودی میزان تولید سیمان را کنترل کنیم.

کشاورز گفت: امیدواریم با ثبت نام تمامی کارخانجات سیمان و خریداران و مصرف کنندگان داخل بورس کالا، بتوانیم ظرف یک ماه آینده سیمان را به قیمت قبل برگردانیم.

 

معاون امور معادن وزارت صمت گفت: با تمام نقص و کاستی‌ها در تامین مواد اولیه و قطعات، قیمت تمام شده هر تن سیمان بین ۱۷ – ۲۵ هزار تومان است. همچنین قیمت سازمان حمایت نیز تنی ۳۰ هزار و ۸۰۰ تومان است.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها