تغییر جنس بساز و بفروش‌های بازار مسکن

بردن سیمان به بورس بهترین کار ممکن است!

بردن سیمان به بورس بهترین کار ممکن است!

امکان تردد کامیون‌های حمل بتن آماده در تهران فراهم شد

امکان تردد کامیون‌های حمل بتن آماده در تهران فراهم شد

مهندسی مدیریت ساخت، خلاء نظام ساخت و ساز کشور است

آثار منفی گرانی آهن بر بازار مسکن

آثار منفی گرانی آهن بر بازار مسکن

رد پای بانک ها در گرانی مسکن

کاهش ۵۰ درصدی ساخت و ساز مسکن

کاهش ۵۰ درصدی ساخت و ساز مسکن

مسکن قابلیت این را دارد که قیمتش بین ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش یابد و باید این اتفاق بیفتد کما اینکه در دو دوره در سال‌های دور این اتفاق افتاد.

کاهش ۵۰ درصدی ساخت و ساز مسکن

 

رویداد۲۴ رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان ایلام گفت: به دلیل پیشی گرفتن قیمت زمین نسبت به نرخ مصالح ساختمانی و محدودیت زمین، ساخت و ساز ۵۰ درصد کاهش یافته است.

 

«اردشیر حاتمی» با اعلام این خبر به ایسنا، اظهار کرد: به دلیل گرانی مصالح ساختمانی، قیمت مسکن بیش از هر زمان دیگری گران شده و مردم قدرت خرید ندارند بنابراین تقاضا در بخش مسکن بسیار کم شده است.

 

وی در خصوص وضعیت مسکن استیجاری ادامه داد:، چون ساخت و ساز کم است و قیمت بالاست تقاضا برای اجاره مسکن کم شده است و مستأجران فشار زیادی متحمل می‌شوند، زیرا ۶۰ تا ۷۰ درصد درآمد مردم به بخش اجاره‌بها می‌رود.

 

حاتمی افزود: امیدواریم وعده‌های دولت در خصوص ساخت ۱ میلون مسکن در سال به زودی تحقق یابد، دولت باید علاوه بر ورود در بخش ساخت مسکن به کنترل شدید قیمت مصالح ساختمانی و نظارت قوی آیتم‌های بخش مسکن در بازار بپردازد.

 

بیشتر بخوانید: با وام جدید مسکن چند متر خانه می‌توان خرید؟

 

وی ادامه داد: مسکن قابلیت این را دارد که قیمتش بین ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش یابد و باید این اتفاق بیفتد کما اینکه در دو دوره در سال‌های دور این اتفاق افتاد.

 

رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان ایلام گفت: در ایلام قیمت مسکن نسبت به بسیاری از استان‌های دیگر کشور گران‌تر است، هم در بخش فروش و هم در بخش اجاره که دلایل خاص خودش را دارد.

 

وی خاطرنشان کرد: استان ایلام به نسبت بسیاری دیگر استان‌ها جمعیت کمتری دارد و جمعیت تحت پوشش نهاد‌های حمایتی آن هم زیاد است، اما نرخ سپرده‌گذاری ایلامیان بالاست و این پول در دست عده کمی است که در بخش مسکن سرمایه‌گذاری می‌کنند و باعث گرانی مسکن در مرکز استان شده است.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها