مسئله سوخت کارخانه‌های سیمان کشور در زمستان جدی است

مسئله سوخت کارخانه‌های سیمان کشور در زمستان جدی است

رئیس کمیسیون جهش تولید مجلس گفت: وزارت صمت و نیروی برای سوخت زمستانه کارخانه های سیمان کشور فکری بکنند.

 

سید شمس الدین حسینی در گفت و گویی با بیان اینکه در فصل گرم امسال به کارخانه های تولید سیمان کشور خاموشی دادند که کار اشتباهی بود، اظهار داشت: درپی این خاموشی ها متاسفانه به ناچار کوره های کارخانه‌های سیمان نیز خاموش شدند و از چرخه تولید جا ماندند.

 

وی با اشاره به اینکه جا ماندن این واحدهای تولیدی موجب برهم خوردن تنظیم بازار سیمان در داخل و در نهایت افزایش بی رویه و چند برابری در بازار شد، گفت: افزایش چند برابری سیمان در آن مقطع در افزایش هزینه تمام شده ساخت و ساز تاثیر سنگینی داشت و قیمت مسکن را نیز افزایش داد.

 

نماینده حوزه انتخابیه تنکابن، رامسر و عباس آباد از برنامه خاموشی گاز کارخانه های تولید سیمان در کشور هم زمان با فصل سرد سال خبر داد و افزود: این خاموشی و در پی آن راکد شدن تولید و برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا در بازار موجب افزایش بی رویه مجدد سیمان در کشور خواهد شد.

حسینی تامین سوخت این واحدها را نیاز به هماهنگی و نشست وزارت صمت و وزارت نیرو عنوان و تصریح کرد: البته نشستهایی انجام شد اما نیاز است تا با توجه به نزدیکی فصل سرما، تدابیری اتخاذ شود تا دچار بحران و در نهایت بی نظمی در بازار نشویم.

 

صنایع سیمانی در صورت تشدید برودت هوا باید از سوخت مایع استفاده کنندتأمین رایگان سیمان برای بازسازی منازل خسارت دیده زلزله هرمزگان توسط بنیاد مستضعفانتامین سیمان رایگان برای بازسازی منازل زلزله زده هرمزگان

 

وی با بیان اینکه هم اکنون در کشور ۹۰ میلیون تن سیمان تولید داریم، خاطرنشان کرد: در تهیه سیمان نیاز کشور مشکلی نداریم و مازاد بر نیاز تولید داریم که صادرات نیز انجام می شود اما تولید پیوسته این محصول شرط است تا در روند ساخت و ساز کشور اخلال ایجاد نشود.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها