ضرورت توسعه ساخت و ساز با حفظ سهم باغات

ضرورت توسعه ساخت و ساز با حفظ سهم باغات

چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: هدف ما این است که درختان قطع نشود و مردم نیز ساخت و ساز مورد نیاز خود را داشته باشند.

 

مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره جلسه اخیر با اعضای شورای پنجم در خصوص مصوبه برج باغ‌ها افزود: برای اینکه نظر افراد مختلف از جمله اعضای شورای پیشین، کارشناسان و دیگران را کسب کنیم این جلسه برگزار شد و این روند را ادامه خواهیم داد.

 

وی با تاکید بر اینکه باید درختان حفظ و هم پروانه ساخت صادر شود، اضافه کرد: در حال حاضر ساخت و ساز انجام نمی‌شود، اما فضای سبز هم توسعه نمی‌یابد.

 

چمران تصریح کرد: هدف ما این است که به فضای سبز شهر اضافه کنیم، درختان قطع نشود و مردم نیز ساخت و ساز مورد نیاز خود را داشته باشند و آسیب نبینند.

 

رئیس شورای شهر درباره بلند مرتبه سازی در منطقه ۲۲ هم گفت: موافق این حجم از برج سازی نیستم، اما در آن نقطه که در حال ساخت برج هستند، درخت خاصی وجود ندارد و البته درباره جمعیت پذیری منطقه نیز در طرح جامع موارد لازم مشخص شده است.

 

وی افزود: در دوره گذشته طرح جامع تفضیلی این منطقه، بررسی و کار علمی انجام شده است و نباید فراتر از آن اقدام شود.

 

چمران اضافه کرد: جذب جمعیت در منطقه ۲۲ نیز نباید بیش از حد باشد، چون مسائلی همچون تامین آب، فاضلاب، سرانه آموزشی، امکانات خدماتی و … در این منطقه مطرح است و متاسفانه میزان خدمات شهری و مدارس این منطقه از برخی شهرستان‌ها نیز کمتر است.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها