مدیران سابق ساخت و ساز مسکن را در پایتخت قفل کردند

مدیران سابق ساخت و ساز مسکن را در پایتخت قفل کردند

عضو کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: شعارهای مدیریت سابق شهری تهران و پس از آن انقباضی کردن قوانین مربوط به ساخت و ساز باعث قفل شدن ساخت و سازها در شهر تهران شد.

جعفر بندی شریبانی عضو کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران درخصوص طرح انتقاد‌ها درباره پیامد سیاست‌های اعمال شده در حوزه ساخت و ساز شهری گفت: بالاخره باید به این نکته توجه شود که در دوره گذشته مدیریت شهری تهران عده‌ای با شعاری مبنی بر عدم شهرفروشی روی کار آمده بودند. آن‌ها مدعی بودند که ما می‌خواهیم در این دوره جلوی تراکم فروشی در شهر تهران را بگیریم. مسوولان دوره گذشته با چنین شعاری اداره شهر تهران را برعهده گرفتند. اما بعد مجبور شدند قوانین مربوط به حوزه ساخت و ساز را به صورت انقباضی دربیاورند.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران سیاست مسئولان سابق شهر تهران را علت به وجود آمدن وضعیت فعلی مسکن در پایتخت دانست و ادامه داد: سیاست‌های دوره گذشته مدیریت شهری باعث قفل شدن ساخت وساز‌ها و عدم تمایل سازندگان برای فعالیت در این حوزه شده است.

 

وی در پاسخ به اینکه آیا راهکاری برای رساندن وضعیت ساخت و ساز‌های شهری در پایتخت به نقطه مطلوب وجود دارد گفت: بله، شورای شهر ششم تصمیم دارد تا با رعایت قوانین در حوزه معماری و شهرسازی و با تسهیل و تسریع در ضوابط و به تصویب رساندن قوانینی که بتواند رونق دوباره‌ای به موضوع ساخت و ساز‌ها در شهر تهران بدهد به ریل گذاری در این حوزه بپردازد. درواقع عزم شورای شهر این است تا قوانین را به سمت رونق ساخت و ساز‌های شهری هدایت کند.

عضو کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در واکنش به اینکه در بعضی محافل این ادعا مطرح می‌شود که مدیریت شهری ششم درصدد بازگرداندن سیاست‌های عمرانی به ریل شهرفروشی‌های بدون ضابطه است گفت: این نکته را باید به یاد داشته باشیم که آن عاملی که شهر را اداره می‌کند سر دادن این شعار‌ها نیست. البته هر کسی می‌تواند درباره مدیریت شهری فعلی یا گذشته ادعایی داشته باشد. اما ما باید بیشتر به دنبال حل مشکلات مردم و مسائل شهر باشیم.

 

شریبانی در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه بلندمرتبه سازی‌ها بلای جان تهران شده آیا باز هم شورای شهر به دنبال ایجاد انعطاف در ضوابط ساخت و ساز است گفت: هر اتفاقی که در حوزه معماری و شهرسازی رخ می‌دهد در خدمت مردم، رعایت حقوق مردم و در چارچوب قانون خواهد بود.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها