منابع تسهیلات ساخت مسکن افزایش یابد/ساخت ۴ میلیون مسکن قیمت را کاهش می‌دهد

منابع تسهیلات ساخت مسکن افزایش یابد/ساخت ۴ میلیون مسکن قیمت را کاهش می‌دهد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بانک مرکزی باید تسهیلات اعطایی ساخت و ساز و خرید مسکن را با توجه به طرح دولت افزایش دهد.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمدرضا میرتاج الدینی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن و شهرسازی گروه اقتصاد خبرگزاری آنا، درباره تاثیر اعطای تسهیلات ساخت و ساز و خرید مسکن بر رونق این بخش اظهار کرد: مشکل حوزه مسکن خیلی ریشه دار است و اعطای تسهیلات به تنهایی نمی‌تواند مسائل این حوزه را حل و فصل کند.

 

وی با بیان اینکه حل مشکل مسکن نیازمند برنامه‌ریزی برای یک بسته کامل است که پشتیبانی دولت را هم داشته باشد،افزود: قانون جهش تولید مسکن این مسئله را دنبال می‌کند و دولت هم برنامه‌ریزی جدی در این زمینه داشته است.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: طرح ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی در ۴ سال توسط دولت سیزدهم در راستای تسهیل شرایط مسکن است.

 

میرتاج‌الدینی با بیان اینکه قیمت زمین بخش عمده‌ای از هزینه خانه محسوب می‌شود بیان کرد: در طرح ساخت یک میلیون مسکن در یک سال از زمین‌های دولتی با حداقل قیمت برای ساخت خانه در اختیار انبوه سازان قرار می گیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: باید طرح جهش تولید مسکن عملیاتی شود و اثر آن مثل مسکن مهر در جامعه مشهود باشد، با استفاده از زمین‌های دولتی و بلاءاستفاده که در خیلی از مناطق وجود دارند، می‌توانیم به نفع افزایش عرضه مسکن ارزان استفاده کنیم و جلوی حرکات مافیای مسکن و سودا گرانه که قیمت مسکن را غیر واقعی بالا می برند بگیریم.

 

نماینده مردم تبریز آذر شهر و اسکو گفت: وقتی عرضه از تقاضا سبقت بگیرد شاهد کاهش قیمت‌ها خواهیم بود.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: در مرحله بعد از این اقدامات تسهیلات بانکی می‌تواند به رونق حوزه مسکن کمک کند و بخش زیادی از مردم را خانه دار کند.

 

میرتاج الدینی با تاکید بر اینکه بانک مرکزی باید علاوه بر اعطای وام به سایر موارد هم توجه کند اضافه کرد: علاوه بر این بانک مرکزی باید تسهیلات اعطایی ساخت و ساز و خرید مسکن را با توجه به طرح دولت افزایش دهد.

 

میرتاج الدینی گفت: یکی از مواردی که در تقویت توان تسهیلات دهی بانک‌ها و افزایش سقف تسهیلات آن موثر است، تقویت سرمایه این مجموعه‌ها است و حمایت‌های دولتی که در جهت تامین منابع صورت گیرد تا بتواند تسهیلات مورد نیاز را برای ساخت مسکن مخصوصا برای زوجین جوان ارایه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها