بیشترین و کمترین پروانه های ساخت در کدام مناطق صادر شدند؟

بیشترین و کمترین پروانه های ساخت در کدام مناطق صادر شدند؟

تورم 300درصدی خانه‌های کوچک محلات پایین تهران

تورم 300درصدی خانه‌های کوچک محلات پایین تهران

مذاکره با ترک‌ها برای مشارکت در صنعتی‌سازی مسکن در ایران

شهر تورنتو

نیکزاد رئیس بنیاد مسکن شد

نیکزاد رئیس بنیاد مسکن شد

آثار منفی گرانی آهن بر بازار مسکن

آثار منفی گرانی آهن بر بازار مسکن

منابع تسهیلات ساخت مسکن افزایش یابد/ساخت ۴ میلیون مسکن قیمت را کاهش می‌دهد

منابع تسهیلات ساخت مسکن افزایش یابد/ساخت ۴ میلیون مسکن قیمت را کاهش می‌دهد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بانک مرکزی باید تسهیلات اعطایی ساخت و ساز و خرید مسکن را با توجه به طرح دولت افزایش دهد.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمدرضا میرتاج الدینی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن و شهرسازی گروه اقتصاد خبرگزاری آنا، درباره تاثیر اعطای تسهیلات ساخت و ساز و خرید مسکن بر رونق این بخش اظهار کرد: مشکل حوزه مسکن خیلی ریشه دار است و اعطای تسهیلات به تنهایی نمی‌تواند مسائل این حوزه را حل و فصل کند.

 

وی با بیان اینکه حل مشکل مسکن نیازمند برنامه‌ریزی برای یک بسته کامل است که پشتیبانی دولت را هم داشته باشد،افزود: قانون جهش تولید مسکن این مسئله را دنبال می‌کند و دولت هم برنامه‌ریزی جدی در این زمینه داشته است.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: طرح ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی در ۴ سال توسط دولت سیزدهم در راستای تسهیل شرایط مسکن است.

 

میرتاج‌الدینی با بیان اینکه قیمت زمین بخش عمده‌ای از هزینه خانه محسوب می‌شود بیان کرد: در طرح ساخت یک میلیون مسکن در یک سال از زمین‌های دولتی با حداقل قیمت برای ساخت خانه در اختیار انبوه سازان قرار می گیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: باید طرح جهش تولید مسکن عملیاتی شود و اثر آن مثل مسکن مهر در جامعه مشهود باشد، با استفاده از زمین‌های دولتی و بلاءاستفاده که در خیلی از مناطق وجود دارند، می‌توانیم به نفع افزایش عرضه مسکن ارزان استفاده کنیم و جلوی حرکات مافیای مسکن و سودا گرانه که قیمت مسکن را غیر واقعی بالا می برند بگیریم.

 

نماینده مردم تبریز آذر شهر و اسکو گفت: وقتی عرضه از تقاضا سبقت بگیرد شاهد کاهش قیمت‌ها خواهیم بود.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: در مرحله بعد از این اقدامات تسهیلات بانکی می‌تواند به رونق حوزه مسکن کمک کند و بخش زیادی از مردم را خانه دار کند.

 

میرتاج الدینی با تاکید بر اینکه بانک مرکزی باید علاوه بر اعطای وام به سایر موارد هم توجه کند اضافه کرد: علاوه بر این بانک مرکزی باید تسهیلات اعطایی ساخت و ساز و خرید مسکن را با توجه به طرح دولت افزایش دهد.

 

میرتاج الدینی گفت: یکی از مواردی که در تقویت توان تسهیلات دهی بانک‌ها و افزایش سقف تسهیلات آن موثر است، تقویت سرمایه این مجموعه‌ها است و حمایت‌های دولتی که در جهت تامین منابع صورت گیرد تا بتواند تسهیلات مورد نیاز را برای ساخت مسکن مخصوصا برای زوجین جوان ارایه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها