هزینه سوداگری در مسکن را بالا می بریم| اشتباه بزرگی در شیوه حمایت از تولیدکنندگان مسکن دچار شده ایم

هزینه سوداگری در مسکن را بالا می بریم| اشتباه بزرگی در شیوه حمایت از تولیدکنندگان مسکن دچار شده ایم

عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس گفت:ما باید هزینه سوداگری در حوزه مسکن را بالا ببریم تا افراد بدانند اگر ورودی بر حوزه سوداگری مسکن داشته باشند، با مالیات‌های مضاعفی روبه رو خواهند شد.

 

بهروز محبی نجم آبادی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی بازار، با اشاره به حمایت‌های دولتی از ساخت و ساز مسکن روستایی اظهار داشت: ما برای ساخت و ساز در حوزه مسکن روستایی در گذشته ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قائل بودیم که در ادامه این رقم به ۱۰۰ میلیون و در آینده به ۲۰۰ میلیون تومان خواهد رسید.

 

وی با اشاره به قانون جدید تولید مسکن در کشور اظهار داشت: در این قانون ۳۶۰ هزار میلیارد تومان منابع پیش بینی کردیم تا بانک‌ها موظف به ارائه تسهیلات در این بخش شوند.

 

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنابراین در حال حاضر عقبه قانونی ساخت و ساز مسکن در کشور کاملاً فراهم است.

 

این نماینده مجلس بیان داشت: با این حال باید هزینه‌های ساخت و ساز مسکن در کشور را کاهش دهیم و راه این مسئله این است که از زمین‌های ارزان قیمت و رایگان که دولت و نهادهای دولتی در اختیار دارند، استفاده کنیم.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به قانون مالیات بر خانه‌های خالی اظهار داشت: حتماً این قانون مانع سوداگران در حوزه مسکن خواهد شد؛ لذا ما باید هزینه سوداگری در حوزه مسکن را بالا ببریم تا افراد بدانند اگر ورودی بر حوزه سوداگری مسکن داشته باشند، با مالیات‌های مضاعفی که در این بخش در نظر می‌گیریم، جلوی این سوداگری گرفته خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه ما باید افرادی که سالانه ۳۰۰ الی ۴۰۰ هزار واحد مسکونی می‌سازند را حمایت کنیم، بیان داشت: متاسفانه یکی از موضوعاتی که در این بخش مغفول مانده همین است. به عنوان مثال ما در شهر بزرگی همچون مشهد مقدس می‌آییم و طرح تفصیلی ارائه می‌دهیم و اجازه نمی‌دهیم که افراد طبقه پنجم واحد مسکونی را بسازند لذا این مسئله به خودی خود زمینه ساخت و ساز در کشور را تنزل می‌دهد و قیمت مسکن را بالا می‌برد.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها