مسکن شدیدا ارزان می‌شود؟

خواسته مردم از مسوولان در حوزه مسکن چیست؟

خواسته مردم از مسوولان در حوزه مسکن چیست؟

ساختمان هایی که از محصولات گالری جذاب ترند

شهر تورنتو

منابع تسهیلات ساخت مسکن افزایش یابد/ساخت ۴ میلیون مسکن قیمت را کاهش می‌دهد

بی‌تدبیری دولت در صنعت ساختمان

بی‌تدبیری دولت در صنعت ساختمان

بعید است ساخت و ساز مسکن مثل ابتدای دهه نود رونق بگیرد

بعید است ساخت و ساز مسکن مثل ابتدای دهه نود رونق بگیرد

ناصر امانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران درباره اینکه آیا رودررویی مدیریت شهری ششم با مسائل اجرایی باعث واقع بینی مدیران شهرداری نشده گفت: ما برای اینکه از روند افزایش بدهی‌های شهرداری جلوگیری کنیم سهم بودجه شهرداری را کاهش دادیم. نکته اینجاست که در آن روز‌های اولی که مدیریت شهری ششم روی کار می‌آمد متاسفانه قول‌هایی به مسوولان شهرداری داده شده بود که این آقایان هم به آن قول‌ها اعتماد کرده بودند.

 

وی ادامه داد: اما اینکه شهرداری بودجه ۱۴۰۱ را افزایش داد دو علت داشت. یکی اینکه مسوولان شهرداری گفتند دولت به ما قول داده که در موارد مختلف از جمله ارزش افزوده و خرید اتوبوس به شهرداری کمک خواهد کرد. نکته دوم اینکه مسوولان شهرداری تصور می‌کنند کسب و کار‌ها رونق خواهد گرفت. به ویژه با مساله نهضت ملی مسکن که قرار شده حدود صدوپنجاه هزار خانه از آن یک میلیون خانه‌ای که سال آینده در کشور ساخته شود را به شهرداری تهران محول کنند.

 

دستورالعمل زاکانی برای مدیران شهرداری در حوزه مسکن

 

امانی خاطرنشان کرد: صحبت مسولان شهرداری این است که ما با این سهمی که در نهضت ملی مسکن داریم در زمینه ساخت و ساز‌ها رونق ایجاد می‌کنیم و تعداد پروانه‌ها دوبرابر خواهد شد و بنابراین ما افزایش درآمد خواهیم داشت. درواقع دوستان ما در شهرداری با این دو پایه استدلالی پیشنهاد افزایش بودجه را به صحن شورای شهر آوردند. اما صحبت ما در شورای شهر این است که اگر دولت می‌خواست به قولش عمل کند باید در سال ۱۴۰۰ این وعده را عملی می‌کرد که نکرد.

 

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه با نهضت ملی مسکن هم قرار است ما در بافت فرسوده مسکن بسازیم افزود: بافت فرسوده هم که رایگان است و ما برای احداث خانه در این بافت‌ها از کسی عوارض نمی‌گیریم. بعید هم هست که شرایط کشور اجازه بدهد تا در کل تهران شرایطی ایجاد بشود که موضوع مسکن مثل سال‌های نود تا نود پنج رونق بگیرد. تعداد پروانه‌های ساختمانی در تهران سال نود حدود سی و پنج هزار مورد بوده، اما الان به رقمی در حدود چهارهزار و دویست پروانه رسیده است. ما نمی‌توانیم طی یک سال به آن عدد سال نود برسیم؛ بنابراین نمی‌شود با اعتماد به افزایش صدور پروانه تا این حد اعتبار بودجه شهرداری را بالا برد. ما در شورای شهر با چنین دلایلی با رقم پیشنهادی شهرداری برای بودجه ۱۴۰۱ مخالفت کردیم. اتفاقا دوستان ما در شهرداری با همین دلایل اصرار داشتند که ما می‌توانیم به آن نقطه برسیم و برای همین سقف بودجه افزایش یافته را به صحن شورای شهر آوردند.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها