نیمی از مهندسان عضو نظام مهندسی بیکارند

مسوولان توجهی به الگو‌های تاریخی روستا‌ها ندارند

مسوولان توجهی به الگو‌های تاریخی روستا‌ها ندارند

قیمت گچ در مسیر افزایش| محبوب ترین کالاها در میان انبوه سازان

تهران با خاک یکسان می‌شود! | فاجعه تهران در کمین است

ساخت‌وساز متخصص می‌خواهد نه سرمایه‌دار کارفرماها مهندسانی را جذب می‌کنند که کمترین قیمت را پیشنهاد دهند

کمبود و گرانی سیمان بزرگترین تهدید برای ساخت مسکن ارزان‌قیمت است

کمبود و گرانی سیمان بزرگترین تهدید برای ساخت مسکن ارزان‌قیمت است

انتقاد رئیس جمهور از ساخت و ساز‌های غیرمجاز در جنگل‌های مازندران / دستور رئیسی برای راه‌اندازی نیروگاه زباله‌سوز ساری

انتقاد رئیس جمهور از ساخت و ساز‌های غیرمجاز در جنگل‌های مازندران /  دستور رئیسی برای راه‌اندازی نیروگاه زباله‌سوز ساری

 

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در هفدهمین سفر استانی خود به استان مازندران سفر کرد تا از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این استان قرار گیرد.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری دانشجو، آیت الله سید ابراهیم رئیسی  در هفدهمین سفر استانی خود به استان مازندران سفر کرد تا از نزدیک در جریان مسایل و مشکلات این استان قرار گیرد.

 

در همین راستا رئیس جمهور در بدو ورود به فرودگاه ساری مورد استقبال نماینده، ولی فقیه در استان، استاندار و جمعی از مسئولین ارشد استانی قرار گرفت. رئیس جمهور را در این سفر وزرای کشور، ورزش و جوانان، جهاد کشاورزی، امور اقتصادی و دارایی، آموزش و پرورش، میراث فرهنگی و گردشگری و رئیس سازمان محیط زیست همراهی می‌کنند.

 

بررسی مشکلات استان در سفر رئیس جمهور

آیت الله رئیسی در همان ابتدای سفر در فرودگاه ساری و در جمع خبرنگاران درباره اهداف هفدهمین سفر استانی دولت سیزدهم گفت: استان مازندران، استان تولیدکننده محصولات کشاورزی بوده و به عنوان قطب کشاورزی شناخته می‌شود و از ظرفیت و نعمت دریا، جنگل، زمین حاصلخیز و نیروی انسانی کارآمد برخوردار است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: استان مازندران به رغم برخورداری از ظرفیت‌ها و امکانات گسترده و متنوع کشاورزی و معدنی از مشکلات و کمبود‌های جدی برخوردار است که این مشکلات پیش از انجام این سفر در جلسات مختلف مورد بررسی قرار گرفته و در جریان این سفر قرار است برای رفع مشکلات استان تصمیم‌گیری شود.

 

آیت الله رئیسی در ادامه سفر خود از منطقه ویژه اقتصادی و اسکله امیرآباد استان مازندران بازدید کرد و در گفتگو با مسئولان این منطقه از نزدیک در جریان ظرفیت‌ها و مشکلات این بندر در مسیر رسیدن به سطح مطلوب و تکمیل تمامی ظرفیت‌های آن قرار گرفت.

 

رئیس جمهور در این بازدید با اشاره به اهمیت راه‌اندازی کارخانجات صنعتی و تولیدی در حاشیه این بندر، اظهار داشت: بندر امیرآباد از ظرفیت‌ها و زمینه‌های فراوانی برای توسعه برخوردار است و نباید این ظرفیت‌ها معطل بماند.

رئیسی افزود: در مسیر توسعه یافتگی و احداث کارخانه‌های تولیدی و صنعتی لازم است سازمان محیط زیست ضمن توجه به مسائل زیست محیطی، مسیر توسعه یافتگی بندر را تسهیل کند.

 

رئیس جمهور در جریان بازدید از بندر امیرآباد و اسکله در حال زیرساخت «رو رو ریلی» این بندر، دستور تسریع در انجام این پروژه را صادر کرد.

 

تاکید رئیس جمهور به حفظ حیات وحش و زیستگاه پرندگان

رئیس جمهور در ادامه این سفر از شبه جزیره میانکاله نیز بازدید کرد و ضمن آگاهی از مشکلاتی که این منطقه را تهدید می‌کند، اظهار داشت: احیا و نگهداری این منطقه از اهمیت زیادی برخوردار است و سرمایه ارزشمندی است که باید برای نسل‌های آینده حفظ شود.

 

رئیس جمهور گفت: هر اقدامی که برای احیاء و نگهداری منطقه میانکاله لازم است انجام شود. همچنین وی بر لزوم توجه جدی به حفظ حیات وحش و زیستگاه پرندگان در این منطقه تاکید کرد.

رئیس جمهور با اشاره به جاذبه‌های طبیعی منطقه میانکاله اظهار داشت: لازم است زمینه‌های طبیعت‌گردی در این منطقه فراهم شود تا مردم هم بتوانند در چارچوب مقررات زیست محیطی از این طبیعت استفاده کنند.

 

آیت‌الله رئیسی با تاکید بر اینکه هرگونه اقدامی در این منطقه با رعایت اصول زیست محیطی و حفظ طبیعت باشد، افزود: ایجاد طبیعت‌گردی در منطقه میانکاله می‌تواند برای مردم محل درآمد و اشتغال به همراه داشته باشد. وی همچنین دستور داد با توجه به اینکه در این منطقه آتش سوزی‌های فصلی اتفاق می‌افتد یک ایستگاه آتش نشانی ایجاد شود.

بازدید رئیس جمهور از سواحل آزادسازی شده مازندران

رئیس جمهور در ادامه سفر خود ضمن بازدید از سواحل آزادسازی شده استان مازندران در منطقه خزرآباد ساری به استاندار دستور داد طرح‌های سالم سازی سواحل را گسترش دهند و امکانات لازم را برای تفریح سالم مردم فراهم کنند.

 

 

وی در این بازدید با تاکید بر ضرورت سالم‌سازی سواحل و ایجاد امکانات ایمنی، رفاهی و بهداشتی از استاندار خواست تمهیدات لازم را برای استفاده عمومی مردم از دریا فراهم کند.

 

در بازدید رئیس جمهور از سواحل آزاد شده، شماری از مردم و گردشگران با وی گفتگو کردند، جمعی از مردم نیز با رئیس جمهور عکسی به یادگار گرفتند.

 

رئیسی در این بازدید همچنین در گفتگو با صیادان از استاندار خواست مشکلات و مطالبات آنان را با اولویت مورد رسیدگی قرار دهد.

 

رئیس جمهور همچنین تاکید کرد مطالبات و حقوق همه کارگران پیمانی شرکت‌های طرف قرار داد دولت باید قبل از پایان سال پرداخت شود.

 

پیش از این بخشی از سواحل استان مازندران خصوصاً در بخش خزرشهر ساری در اختیار دستگاه‌های دولتی قرار داشت که با دستور رئیس جمهور این سواحل آزاد و در اختیار مردم قرار گرفت.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها