کاهش ساخت و ساز بازار مصالح ساختمانی را به رکود کشاند| افزایش قیمت سیمان

بازار خانه‌های کمتر از یک میلیارد تومان در تهران

ضرب الاجل دادستان تهران برای مقابله با ساخت و ساز‌های غیرمجاز و تعیین حریم پایتخت

مسیر ساخت و ساز از هفت خوان شهرداری می‌گذرد

مسیر ساخت و ساز از هفت خوان شهرداری می‌گذرد

مهندسان ناظر خواستار اصلاح تعرفه های نظارت بر ساخت و ساز هستند

کاهش ۷۰ درصدی معاملات مسکن در شهر تهران

کاهش ۷۰ درصدی معاملات مسکن در شهر تهران

سود تسهیلات مسکن کاهش یابد

سود تسهیلات مسکن کاهش یابد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: سود تسهیلات اعطایی مسکن باید کاهش پیدا کند تا مشکلات مردم برای بازپرداخت هم حل شود.

حجت الاسلام و المسلمین سید سلمان ذاکر در گفت‌وگویی درباره میزان موفقیت آمیز بودن تسهیلات اعطایی مسکن از سوی بانک‌ها به مردم برای خانه‌دار شدن گفت: وام‌های روستایی که ۲۰۰ میلیون تومان برای مناطق روستایی و ۴۰۰ میلیون تومان برای سایر شهرها تعیین شد نقش تعیین کننده‌ای در حل مشکل مردم برای خانه دار شدن دارد.

 

وی اظهار کرد: مجلس بانک‌ها را در قالب قانون جهش تولید ملی مسکن موظف کرد که ۲۰ درصد اعتبار را صرف تسهیلات مسکن کنند.

 

نماینده مردم ارومیه در مجلس افزود: دولت نباید زمان را از دست بدهد و در اجرا باید مشوق های لازم را به بخش خصوصی و تعاونی‌ها هم بدهند. تا آنها هم وارد کار ساخت و ساز مسکن شوند.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: رفع تعارض منافع برای تهیه مسکن از جمله اقدامات دیگر برای تهیه مسکن اقشار کم درآمد است. این عوامل می‌تواند سیاست‌های کلی مسکن و قانون جهش مسکن را عملیاتی کند.

 

حجت الاسلام و المسلمین ذاکر ادامه داد: البته سود تسهیلات اعطایی باید کاهش پیدا کند تا مشکلات مردم برای بازپرداخت هم حل شود.

 

نماینده مجلس یازدهم گفت: اعطای تسهیلات ساخت و ساز و خرید مسکن می‌تواند موجب رونق در حوزه اشتغال شود و بخش‌های زیادی از مشاغل را بار دیگر فعال می کند.

 

وی خاطرنشان کرد: مردم برای خانه دار شدن به کمک نیاز دارند که تسهیلات یکی از این کمک ها است و دولت باید به مسائل دیگری هم در این زمینه کمک کند تا تمام مولفه های برای رونق مسکن در دستور کار قرار بگیرد.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها