بازار مسکن آماده پیش‌رونق غیرتورمی شده است؟

وضعیت بازار مسکن در سال آینده چگونه خواهد بود؟

وضعیت بازار مسکن در سال آینده چگونه خواهد بود؟

نویشوانشتاین، واقعیتی ساخته شده از تخیلات ما (2)

رشد منفی ساخت و ساز در پاییز ۱۴۰۰

افزایش تسهیلات ساخت مسکن، موثرترین راه برای بهبود بازار ملک

افزایش تسهیلات ساخت مسکن، موثرترین راه برای بهبود بازار ملک

مژگان و گیسو حریری

رونق صنعت ساختمان اشتغال و تولید را شتاب می‌بخشد

رونق صنعت ساختمان اشتغال و تولید را شتاب می‌بخشد

سید حامد عاملی عصر سه‌شنبه در جریان بازدید از چند واحد تولیدی در شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل اظهار کرد: در تحقق شعار سال در کنار حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، سعی بر این است تا تولید و اشتغال به عنوان یک اصل اساسی مورد توجه قرار گرفته و واحدهای تولیدی و صنعتی به جد تربیت شوند.

وی به فعالیت واحدهای صنعتی در حوزه صنایع ساختمان و رونق گرفتن این بخش اشاره کرد و گفت: با ساخت واحدهای مسکونی در قالب نهضت ملی مسکن، امیدواریم در ابعاد مختلف صنایع مرتبط با ساخت و ساز و ساختمان مورد پشتیبانی و حمایت قرار گرفته و رونق مضاعف را در این بخش شاهد باشیم.

استاندار اردبیل فعالیت چندین کارخانه تولید رنگ، شیشه و سایر مصالح ساختمانی را یادآور شد و تصریح کرد: در بخش تولید رنگ ساختمانی و صنعتی با ظرفیت ۶ هزار تن و اشتغال ۱۷۰ نفر مجموعه‌ای مجهز راه‌اندازی شده و علاوه بر تأمین نیاز داخلی، بخشی از محصول صادر می‌شود.

عاملی افزود: در بخش تولید شیشه نیز سالانه ۱۲۰ هزار متر مربع تولید شیشه ساختمانی با طراحی مناسب به اشتغال ۲۰ نفر انجام می‌شود تا فرصت خوبی برای تأمین نیازمندی داخلی و صادرات در این مجموعه‌ها فراهم آید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام مسئولان امر ۳۲ واحد صنعتی و تولیدی در یک سال اخیر به چرخه تولید بازگشتند که قطعاً بازگشت آنها به چرخه تولید فرصت اشتغال بیش از ۴۰۰ نفر را فراهم کرده و زنجیره تولید را نیز تقویت کرده است.

عاملی عمده نیاز سرمایه‌گذاران و کارآفرینان را به تسهیلات سرمایه در گردش و همچنین تکمیل زنجیره تولید یادآور شد و اضافه کرد: ما در استان در بخش فولاد باید زنجیره کامل تولید فولاد تا آهن اسفنجی را مهیا کرده و در کنار آن به تقویت صنایع مرتبط و صادرات محصولات نیز کمک کنیم.

وی بیان کرد: در بخش صنایع غذایی نیز با توجه به توان استان در حوزه کشاورزی، به راحتی می‌توان از سرمایه‌گذاران و صنعتگران در این بخش دعوت کرده تا زمینه حرکت مؤثری را فراهم کنند.

عاملی همچنین در بازدید از طرح‌های سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری اظهار کرد: در این زمینه نیز چند مجموعه خدماتی با همکاری بخش خصوصی در حال اجراست که نوسازی و تجهیز خانه تاریخی صادقی و همچنین راه‌اندازی چند مجتمع اقامتی با آبگرم قیه‌سویی با پیشرفت ۶۰ درصد در حال انجام است که امیدواریم در کوتاه‌ترین زمان این طرح‌ها و پروژه‌های بخش گردشگری راه‌اندازی و تا فصل تابستان بهره‌برداری از آنها را شاهد باشیم.

استاندار اردبیل به نزدیکی تعطیلات عید فطر اشاره کرد و ادامه داد: باید برنامه‌ریزی برای پذیرش میهمانان و مسافران در هفته آینده در نظر گرفته شده و اقدامات مؤثری را در میزبانی شایسته از آنها انجام دهیم.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها