کاهش ۳۰ درصدی ساخت و ساز در کشور| «تورم» نفس تولیدکنندگان را بریده است

کاهش ۳۰ درصدی ساخت و ساز در کشور| «تورم» نفس تولیدکنندگان را بریده است

گرگان- رئیس انجمن انبوه سازان گلستان و عضو هیئت مدیره کانون سراسری انبوه سازان از کاهش ۳۰ درصدی ساخت و سازها در کشور خبرداد و گفت: گرانی، تورم و افزایش هزینه ها نفس همه تولیدکنندگان را بریده است.

سید محمد مرتضوی شامگاه چهارشنبه در جمع اعضای هیئت نظام مهندسی گلستان اظهار کرد: سال های سختی بر صنعت ساختمان گذشته و امیدواریم در سال جاری شرایط مناسبی برای نظام مهندسی و ساخت و سازها ایجاد شود.

 

رئیس انجمن انبوه سازان گلستان با بیان این که هم اکنون صنعت ساختمان در شرایط نامناسبی قرار دارد، افزود: گرانی، تورم و افزایش هزینه ها نفس همه تولیدکنندگان را بریده است.

 

وی با اشاره به افزایش چند برابری عوارض شهری و دستمزدها، گفت: میزان فعالیت بنگاه های تولیدی و پروژه های ساختمانی بر روی اشتغال تاثیرگذار بوده و مطمئناً با این شرایط در کمیت، تغییرات قابل توجهی را خواهیم داشت.

 

مرتضوی ضمن تشکر از همراهی های نظام مهندسی، بیان کرد: امیدواریم در موضوعاتی که منجر به تسهیل گری امور شود نظام مهندسی ورود کرده تا موانع موجود برطرف شود.

 

رئیس انجمن انبوه سازان گلستان اضافه کرد: هرچه تعداد کارگاه های ساختمانی بیشتری فعال باشند حضور مهندسان هم افزایش خواهد یافت.

 

وی گفت: طی سال های ۹۰ و ۹۱ در گرگان سالانه یک میلیون مترمکعب و در استان دو میلیون متر مکعب ساخت و ساز داشتیم که در سال ۹۹ این عدد به ۴۰۰ هزار مترمربع رسید و در سال ۱۴۰۰ کمتر از این میزان هم شد.

 

رئیس انجمن انبوه سازان گلستان بیان کرد: در کل کشور هم به طور میانگین با توجه به تورم، حجم ساخت و سازها ۳۰ درصد کاهش یافته و در سال جاری هم با این روند افزایش قیمت‌ها چنین اتفاقی تکرار خواهد شد.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها