مهندسی مدیریت ساخت، خلاء نظام ساخت و ساز کشور است

مهندسی مدیریت ساخت، خلاء نظام ساخت و ساز کشور است

عضو هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: با توجه به لزوم تولید مسکن در طرح نهضت ملی مسکن بر پایه سریع سازی،انبوه سازی و کیفی سازی ،بنابراین نقش رشته ای نظیر مهندسی مدیریت ساخت بسیار پررنگ است و انبوه سازان با بکارگیری دانش آموخته گان این رشته می توانند تحولاتی را در حوزه تولید مسکن ایجاد کند.

دولت باید باید ضمن ارایه تسهیلات به سازندگان به صورت همزمان روشهای مشارکت عمومی و خصوصی را برای سازندگان مشخص کند.

 

وی تاکید کرد: به عبارتی دیگر دولت باید باید فرش قرمز را برای سازندگان در طرح نهضت ملی مسکن پهن کند تا سرمایه گذاران و سازندگان حرفه ای مسکن به این طرح ورود پیدا کنند.

 

عضو هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان استان تهران. با تاکید بر لزوم ساخت مسکن ارزان و با کیفیت در طرح نهضت ملی مسکن اظهار داشت: برای اینکه در این طرح واحدهای مسکونی سریع،ارزان و با کیفیت مقبول ساخته شوند به یک بازنگری و مهندسی مجدد در تمامی روشهای ساخت،تکنیک های اجرا،انتخاب مواد و مصالح ساختمانی،تجهیزات و ماشین آلات و نیروی انسانی نیازمندیم .

ریاحی گفت: در چنین شرایطی نقش رشته ای نظیر مهندسی مدیریت ساخت بسیار پررنگ می شود چرا که این رشته بسیار مهم و کمک کننده است و انبوه سازان با بکارگیری دانش آموختگان این رشته در راستای ارتقاء کیفیت و کاهش مدت و هزینه پروژه­ها استفاده کنند و بدون شک این رشته می توانند تحولاتی را در حوزه تولید مسکن ایجاد کنند.

 

عضو هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان استان تهران تصریح کرد : اگر ما به دنبال شرایط بهینه بین زمان ،هزینه و افزایش کیفیت در تولید مسکن هستیم ، برای تحقق این هدف باید نقش رشته های مدیریت پروژه ها و مهندسی مدیریت ساخت را بسیار جدی بگیریم.

 

ریاحی گفت: دولت باید در اسرع وقت نسبت به تعیین روشهای مشارکت عمومی -خصوصی با سرمایه گذارها اقدم کند و در فاز بعدی با دعوت و فراخوان ،سرمایه گذاران و سازندگان را به طرح نهضت ملی مسکن جذب کند.،

 

عضو هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان استان تهران یادآور شد: باید شرایطی فراهم شد که با تخصیص تسهیلات مناسب،سرمایه گذاران و سازندگان،انگیزه ورود به طرح نهضت ملی مسکن را داشته باشند و در نهایت این مساله سبب تسریع در اجرای این طرح شود.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها