دستگیری ۲۰ متخلف در عرصه ساخت و ساز غیر مجاز در سنندج

دستگیری ۲۰ متخلف در عرصه ساخت و ساز غیر مجاز در سنندج

حجت الاسلام سید حسین حسینی روز دوشنبه با اعلام خبر دستگیری ۲۰ نفر متخلف در عرصه ساخت و ساز غیرمجاز در سنندج، اظهار داشت: ۱۰ نفر از این افراد کارکنان شهرداری سنندج و ۱۰ نفر نیز از دلالان ساخت و سازهای غیرمجاز بودند که با ورود جدی دادستانی مرکز استان این اتفاق رخ داد.

وی با اشاره به تاکید همیشگی دستگاه قضائی استان بر احیا حقوق عامه و صیانت از اراضی ملی و دولتی، افزود: با ورود جدی دادستانی مرکز استان کردستان و به صورت علی الرأس و مستقیم در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ماه سال جاری تعداد ۲۰ نفر از این افراد که به طور سازمان یافته مبادرت به تصرف اراضی ملی، دولتی و وقفی و به تبع آن تشکیل شبکه کلاهبرداری، رشاء و ارتشاء نموده بودند در عملیاتی ضربتی دستگیر شدند.

وی خاطرنشان کرد: تعداد ۱۰ نفر از این افراد بازداشت شده کارمند شهرداری سنندج و ۱۰ نفر دیگر دلالان ساخت و ساز هستند که دستگیر شده و برای این افراد پرونده قضائی در دادگستری مرکز استان تشکیل شده است و همچنین یک نفر از این متهمین متواری است که به زودی دستگیر خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان کردستان تأکید کرد: این اقدام در راستای تأکیدات مکرر دستگاه قضائی استان بر برخورد جدی و قاطع با زمین خواری و سو استفاده از بیت المال صورت گرفته است و پیش بینی این است که تعداد این افراد در آینده نزدیک به ۳۵ نفر برسد.

حجت الاسلام حسینی افزود: دادستانی مرکز استان کردستان حسب پیگیری‌های جدی صورت گرفته مشخصات افراد متخلف دیگری را نیز استخراج کرده و طی دستور قضائی به اداره کل اطلاعات اعلام نموده است و طی روزهای آینده نتیجه این اقدامات اعلام خواهد شد.

عالی‌ترین مقام قضائی استان با بیان اینکه برخورد با دست اندازی به اراضی ملی، منابع طبیعی، ساخت و سازهای غیرمجاز و جلوگیری از تغییر کاربری‌های غیرمجاز از راهبردهای مهم دادگستری کردستان است، افزود: با افرادی که به صورت غیر قانونی و بدون هرگونه دلیل اثبات مالکیت، نسبت به تصرفات غیرمجاز اقدام کنند، برخورد شده و از تصرفات غیر قانونی آن‌ها جلوگیری می‌شود.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها