۵ طبقه به متروپل اضافه شده بود/ سال های ۹۶ تا ۹۸ غفلت شد

۵ طبقه به متروپل اضافه شده بود/ سال های ۹۶ تا ۹۸ غفلت شد

اهواز- استاندار خوزستان گفت: در ابتدا مجوز ساخت ۶ طبقه برای ساختمان متروپل آبادان صادر شده بود اما با گذشت زمان در دو نوبت سه طبقه و دو طبقه به آن اضافه شد.

صادق خلیلیان شامگاه چهارشنبه در گفت‌وگویی رسانه‌ای در خصوص اقدامات صورت گرفته برای ادامه آواربرداری متروپل با توجه به پایه‌های لرزان سازه اظهار کرد: علت ریزش ساختمان به دلیل رعایت نشدن ضوابط فنی و غفلت در ساخت و ساز در سال‌های ٩۶ تا ٩٨ بوده است.

 

وی ادامه داد: در ابتدا مجوز ۶ ساخت طبقه برای این ساختمان صادر شده بود اما با گذشت زمان در دو نوبت ٣ طبقه و ٢ طبقه به آن اضافه شد؛ البته متروپل هنوز به صورت کامل ساخته نشده بود و ساخت و ساز در آن ادامه داشت.

 

استاندار خوزستان بیان کرد: در طبقه پایین سازه متروپل چندین مغازه فعال شده بود، موضوع عدم رعایت ضوابط فنی در این سازه مورد پیگرد شدید قرار خواهد گرفت و با صاحب ساختمان، سازندگان و عوامل دست‌اندرکار در شهرداری با اشد مجازات برخورد خواهد شد.

 

خلیلیان افزود: نیروهای متخصص حاضر در محل حادثه از سراسر استان و برخی نقاط کشور وارد صحنه شده‌اند.

 

وی ادامه داد: با توجه به لرزان بودن پایه‌های ساختمان نیازمند دقت هستیم چرا که بخشی از سازه فرو ریخته و بخش دیگر آن به شدت آسیب دیده است.

 

استاندار خوزستان تصریح کرد: براساس اعلام علوم پزشکی آبادان، آمار فوت‌شدگان حادثه متروپل تا این لحظه به ١۶ نفر رسیده است و ٣٧ نفر مجروح شده‌اند.

 

خلیلیان افزود: بیشتر مجروحان حادثه به صورت سرپایی درمان شده‌اند و عملیات برای یافتن افراد احتمالی گرفتار در زیر آوار ادامه دارد.

 

وی گفت: از این فاجعه درس عبرتی برای خاطیانی خواهیم ساخت که جان هم‌وطنانشان را فدای منافع شخصی می‌کنند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها