سمت و سوی بازار مسکن در سال آینده

نقل و انتقال خانه های نوساز مشمول مالیات ۲.۵ درصدی شد

پیش‌‌فروش مسکن با قیمت نامعلوم

بازی دلال‌ها در بازار مسکن تمام می‌شود؟

فاطمی عقدا: امکان ساخت ۱ میلیون مسکن وجود دارد/ دهک‌های درآمدی تفکیک شود

فاطمی عقدا: امکان ساخت ۱ میلیون مسکن وجود دارد/ دهک‌های درآمدی تفکیک شود

مذاکرات وین چه تاثیری بر بازار مسکن می گذارد؟

اخذ پایان کار با طعم حریق| ساکنان برج‌های دو قلوی کیش: حادثه «متروپل» رقم نخورد!

اخذ پایان کار با طعم حریق| ساکنان برج‌های دو قلوی کیش: حادثه «متروپل» رقم نخورد!

اخذ پایان کار با طعم حریق| ساکنان برج‌های دو قلوی کیش: حادثه «متروپل» رقم نخورد!

ریزش متروپل آبادان در حالی هنوز از اذهان پاک نشده و به عنوان یک نقطه تاریک در امر مهندسی ساختمان محسوب می‌شود که ساکنان برج‌های دو قلوی کیش می‌گویند آیا به تذکرات حریق قبل از پایانکار توجه شده است.

در حالی چند هفته پیش هیات مدیره برج های دو قلوی کیش پیام تبریکی با این مضمون که اخذ صدور پایانکار را تبریک می گوییم منتشر کردند که برخی ساکنان این برج در واکنش به این واقعه اعلام می کنند که صدور پایانکار در حالی صورت گرفته است که این برج هنوز دارای مشکلات حریق است و ایرادات گرفته شده از سوی برخی نهادها مثل سازمان آتش نشانی ما را نگران کرده است.

ظاهرا حادثه متروپل باعث شده است تا برخی از ساکنان و حتی شرکت همای تهران به عنوان سرمایه گذار و سازنده که پیشتر نسبت به برخی ایرادات و مشکلات ساخت و ساز بی تفاوت بودند نسبت به آینده پروژه های خود تعصب داشته و واکنش نشان دهند.

برج های دوقلوی کیش بلندترین ساختمان های جزیره کیش هستند که در نزدیکی ساحل مرجانی در جنوب شرقی کیش و در مدار ساحلی واقع شده اند، پروژه برج های دوقلو توسط شرکت انبوه سازان همای تهران اجرا و احداث شده است. زرق و برق تبلیغات این برج ها به حدی است که در بسیاری سایت ها از آن به عنوان مجهزترین و استاندارترین برج های کشور یاد می شود که دارای امکانات خاص و سازه های بسیار محکم است و طبق همین موضوع قیمت هر یک از واحد های آن سربه فلک میکشد.

از همان روزها احداث برج های دوقلوی کیش با اما و اگرهایی همراه شد و در آذر سال ۱۳۹۷ شرکت سازنده به دلیل تغییرات ایجاد شده در برجها که ناشی از آسیب به سازه و سیستمهای مجموعه از جمله آتش نشان میشد، تذکر گرفت.

سپس در بازدید معاونت شهرسازی منطقه آزاد کیش در فرودین سال ۱۳۹۸ ، مهر تایید بر تغییرات خارج از چارچوب و مقررات این برج ها خورد و رسما دریافت مجوز پایان کار به بعد از رفع و اصلاحات مغایرت ها موکول شد.

برخی از ساکنان در گفتگویی اعلام می کنند که دو بار پای کارشناسان دادگستری به این سناریو باز شد. یک بار در سال ۱۳۹۸ و بار دیگر در سال ۱۴۰۰ و مشخص شد که تغییرات و دستکاری صورت گرفته توسط برخی مالکان در برج اساسی بوده و سازه اصلی برج در معرض خطر جدی است.

 

برخی از ساکنان در تکمیل این گزارش در گفتگو می افزایند: بعد از اتفاق رخ داده در متروپل آبادان و ریزش ساختمان به شدت ترسیده ایم. چرا که در متن کارشناسی ۱۶ شهریور سال ۱۴۰۰ آمده است: تغییرات انجام شده خطرات جدی را به همراه خواهد داشت، در این اعالم نظر به صراحت ذکر شده تغییرات در بخش رستوران تویین کافه و سالن ورزشی سبب نشتی آب به طبقه زیرین )پارکینگ برج( میشود که استحکام بنا را با خطر جدی مواجه می سازد.

آنان می افزایند: تمامی تغییرات در برجهای دوقلوی کیش که مغایر با نقشه اولیه است نشان میدهد که در آینده میتوان حادثه خطرناکی مانند ریزش متروپل را متصور بود، حال پس از گذشت حدود ۳ سال از این اتفاقات و نامه نگاریها و دعواهای مابین هیات مدیره برج و سازنده؛ پایانکار موقت این ساختمان صادر شده در حالیکه هنوز مشکلات برج به طور کامل برطرف نشده است و امیدواریم در این خصوص مساعدتهایی صورت گیرد.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها