ساخت آپارتمان ۸ طبقه غیرمجاز در کوچه ۲ متری!/ ورود سازمان بازرسى به ساخت‌وساز بدون پروانه

ساخت آپارتمان ۸ طبقه غیرمجاز در کوچه ۲ متری!/ ورود سازمان بازرسى به ساخت‌وساز بدون پروانه

ساخت آپارتمان ۸ طبقه غیرمجاز در کوچه ۲ متری!/ ورود سازمان بازرسى به ساخت‌وساز بدون پروانه

معاون نظارت و بازرسی امور سیاسی و قضائی سازمان بازرسی کل کشور در رأس هیئتی ضمن بازدید از منطقه ۱۸ تهران در جریان وضعیت ساخت و ساز این منطقه شهری قرار گرفت. در این منطقه، آپارتمان ۸ طبقه غیرمجازی در کوچه دو مترى ساخته شده است!

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ احمد اسدیان، معاون نظارت و بازرسی امور سیاسی و قضائی سازمان بازرسی کل کشور امروز شنبه ٢٩ مرداد ماه، از برخی نواحی و حریم منطقه 18 بازدید و از نزدیک در جریان برخی ساخت‌وسازهای غیرمجاز قرار گرفت و دستورات لازم را برای برخورد با ترک فعل مسئولان در این زمینه صادر کرد.

 

در حاشیه این بازدید، اسدیان خطاب به مسئولان شهری منطقه ١٨ شهر تهران گفت: اجازه ندهید زمین‌خواران آجر روی آجر بگذارند، باید بدون هیچ ترسی، از اقدامات خلاف قانون در ساخت‌وساز غیرمجاز و تفکیک اراضی کشاورزی و باغ‌ها جلوگیری به عمل آید و مطمئن باشید که سازمان بازرسی از شما حمایت خواهد کرد.

 

در ادامه از تعدادی از ساختمان‌هایی که برخلاف مقررات و ضوابط و بدون پروانه ساخته شده بودند نیز بازدید میدانی انجام شد.

 

معاون سیاسی و قضائی سازمان بازرسی در ادامه حضور خود در برخی نواحی منطقه ١٨، از یک ساختمان هشت طبقه که بدون پروانه و در یک کوچه دو متری ساخته شده بود، بازدید کرد و با صدور دستور به بازرس امور شهرداری‌ها، نسبت به تشکیل پرونده‌ای در این زمینه تأکید کرد و گفت: با عواملی که مانع این ساخت‌وساز غیرقانونی نشده و به وظیفه خود عمل نکردند، برخورد شود.

 

وضعیت شن‌چاله در منطقه ١٨ تهران، احداث ساختمان‌های غیرمجاز و پیگیری تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی به مسکونی، تفکیک غیرقانونی و ساخت ویلای غیرقانونی نیز در جریان این بازدید مورد بررسی قرار گرفت.

 

با توجه به یکی از مشکلات منطقه ١٨ تهران مبنی بر اینکه حریم این منطقه از لحاظ قضائی جز شهرستان اسلامشهر بوده و بین شهرداری اسلامشهر و منطقه 18 اختلاف‌نظر در این زمینه وجود دارد، اسدیان در حاشیه بازدید مذکور، طی تماسی با دادستان اسلامشهر بر این نکته تأکید کرد که برای برخورد با تغییر کاربری غیرقانونی اراضی زراعی و باغات باید در تصمیمات اتخاذ شده بین مسئولان هماهنگی لازم مورد توجه قرار گیرد.

 

وی در جریان بازدید از وضعیت برخی از اراضی که با تغییر کاربری از کشاورزی به مسکونی تبدیل شده بودند، گفت: اگر در این خصوص، ترک فعلی از سوی مسئولان جهاد کشاورزی صورت گرفته باشد، سازمان بازرسی ورود جدی خواهد کرد.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها