رونمایی از طرح ویژه مسکن رئیسی

رونمایی از طرح ویژه مسکن رئیسی

استاندار البرز با انتقاد از کیفیت ساخت و ساز مسکن توسط دولت در گذشته،گفت: عملکرد بنیاد مسکن در حوزه ساخت مسکن قابل ستایش است.

خانه نویسنده محبوب نوجوانان 4 میلیون دلار قیمت گذاری شد

تهران با خاک یکسان می‌شود! | فاجعه تهران در کمین است

مسئله سوخت کارخانه‌های سیمان کشور در زمستان جدی است

جهش مصرف آلومینیوم در افق ۲۰۲۵

جهش مصرف آلومینیوم در افق ۲۰۲۵

اجرای طرح بازآفرینی املاک فریز شده در پایتخت

اجرای طرح بازآفرینی املاک فریز شده در پایتخت

اجرای طرح بازآفرینی املاک فریز شده در پایتخت

سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران از تهیه طرح بازآفرینی برای 2500 هکتار از 5 هزار هکتار اراضی بلاتکلیف و املاک فریز شده در پایتخت خبر داد.
مهدی هدایت، سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران اظهارداشت: 5 هزار هکتار از املاک واقع در شهر تهران به علت اعمال ضوابط محدود کننده شهرسازی، در بلاتکلیفی به سر می برند و فاقد امکان ساخت و ساز، نوسازی و سرمایه گذاری است.

وی عنوان کرد: عمده این اراضی در مناطق ۱۵، ۱۸، ۱۹، ۲۰ و ۲۱ واقع شده اند. بافت‌های فرسوده واقع در مناطق مرکزی و جنوبی شهر نیز به دلیل محدودیت‌های ساخت و ساز ایجاد شده از سال ۱۳۹۸ دچار رکود مضاعف شده‌اند.

سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران یادآور شد: شهرداری تهران به منظور حل این معضل و رفع محدودیت ها در بافت های فرسوده با اصلاح بند 15 طرح تفصیلی، شرایط مساعدی را برای رونق نوسازی ایجاد کرده است.
هدایت گفت: شهرداری برای احیا و بازتوسعه اراضی و عرصه‌های ناکارآمد نیز برای حدود 2500 هکتار از این محدوده‌ها، طرح های بازآفرینی تهیه کرده که با تصویب آنها، املاک مذکور امکان نوسازی و توسعه پیدا خواهند کرد.

سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به اینکه 537 هکتار از این اراضی در محدوده خیابان فدائیان اسلام در مناطق ۱۵، ۱۶ و ۲۰ قرار گرفته اند، از تهیه طرح بازآفرینی این محدوده و تبدیل آن به پهنه فعالیت، سکونت و خدمات خبر داد و ابراز امیدواری کرد که با اجرایی شدن این طرح، اتفاقات مثبتی در جهت ارتقاء کیفیت زندگی برای شهروندان ساکن در این محدوده رقم بخورد.

هدایت متذکر شد: طرح بازآفرینی برای سایر اراضی بلاتکلیف و املاک فریز شده از جمله کوره های آجرپزی، شن چاله ها و اراضی وقفی به مساحت 758 هکتار در منطقه 19، اراضی مزروعی و بلااستفاده منطقه 18 به مساحت 841 هکتار، محلات کن، فرحزاد و محلات تاریخی منطقه 12 و همچنین اراضی و پادگان های نظامی دوشان تپه به مساحت 225 هکتار، پادگان جی به مساحت 68 هکتار و پادگان کوهک به مساحت 130 هکتار تهیه شده است که پس از تصویب امکان ساخت و ساز، توسعه و نوسازی در محدوده های مذکور فراهم می شود.

سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران از مرتفع کردن محدودیت های ساخت برای بقیه محدوده ها که شامل حدود 11000 پلاک هستند با اجرایی کردن طرح TDR (حق توسعه) و تبدیل 3 طبقه ها به 4 طبقه خبر داد و گفت: موضوعی که براساس آن بر محدودیت های ناشی از قرارگیری در حرائم بافت تاریخی، عناصر طبیعی و … فائق خواهیم آمد.

هدایت ابراز امیدواری کرد که 5 هزار هکتار املاک بلاتکلیف تهران تا پایان سال جاری تعیین تکلیف شود تا شهروندان بتوانند نسبت به نوسازی و بازتوسعه املاک خود در این محدوده ها اقدام کنند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها